ye-logo.v1.2
22 Квітня, 2019

На правах реклами «Хмельницькгаз» масово відключає боржників від газопостачання

На правах реклами— На правах реклами Суспільство 1751 1
Фото: Прес-служби Хмельницькгазу.

Терпець газівників вкрай увірвався: відтепер рейди по віключенню від газу будуть проводитися ще активніше.

Адже заборгованість подолян за спожитий газ сягнула критичної позначки: майже 330 мільйонів гривень. Хмельничани боргують біля 150 мільйонів, тобто, боржником по суті є кожен другий містянин. Мешканці Кам’янця-Подільського – 40 млн.грн., Славути - 11 млн..грн., Волочиська – 12 млн., Старкон – 9 млн.грн., Красилів – 17 млн.грн

Комерційний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда: «Ми отримали доручення на відключення та списки боржників від газопостачальної компанії, і активізуємо роботу в цьому напрямку, адже на сьогодні загальний борг за газ мешканців ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ області досяг критичної суми і складає майже 330 млн.грн. Щоденно наші оперативні бригади виїжджають у рейди по області для відключення боржників. Адже такі борги ставлять під загрозу роботу аварійно-диспетчерських служб, забезпечення безперебійного газопостачання, а також напряму провокують виникнення аварійних ситуацій на системах газопостачання області, які збудовані ще в 50-роках минулого століття і потребують мільйонних капіталовкладень. Крім того, головне – такі борги загрожують безпеці самих споживачів.

«Газ – не повітря, а товар, за який потрібно платити". Адже щоденно дві тисячі працівників вдень та вночі на території всієї області працюють над тим, щоб споживачі могли зварити їсти, зігрітися та перебувати в комфорті.

В той же час, газівники самі ризикують залишитися без заробітної плати, яка і так є занадто низькою при існуючому тарифі на розподіл газу. Ми вимушені йти на такі непопулярні кроки, адже працюємо виключно в законодавчому полі і виконуємо поставлені перед нами завдання.

Зауважимо, що державною допомогою (субсидіями та пільгами на газ) користуються більш як 62% абонентів, але й ця категорія населення зуміла накрутити боргів за блакитне паливо аж на 166 млн.грн. Банальна безвідповідальність та звичка гріти повітря, адже держава за все заплатить?

Навіть не дивлячись на те, що зима цьогоріч булла теплою і лише кілька тижнів показувала своє справжнє обличчя, 143 тисячі абонентів мають борги перед «Хмельницькгазом» . Певно, далися взнаки минулі роки, коли субсидії виділялись на космічні суми і не було потреби економити: відкривали двері та вікна навстіж, щоб «спалити» лишній газ.

Що ж тепер? Як газовій компанії достукатися до кожного боржника та розрахуватися з державою за придбаний газ? Використавши усі попереджувальні законні важелі та не дочекавшись погашення заборгованості – газівники вирішили йти у наступ. Терпець гуманності та людяності – обірвався! Як і думка про те, щоб не залишити людей без тепла серед зими.

Головний інженер Хмельницького відділення ПАТ «Хмельницькгаз» Юрій Коломієць, каже «Кроки по відключенню боржників є для нас непопулярними та вимушеними. Але ми повинні в першу чергу дбати про те, щоб повернути державі кошти за протранспортований газ, крім того, ті, хто не плотять за газ – наражають на небезпеку споживачів, які вчасно розраховуються. Адже наслідки можуть бути непрогнозованими та катастрофічними. Ми не маємо коштів на обслуговування газопроводів, газорозподільних пунктів, на проведення планово-технічного обслуговування, повірку лічильників, тому не можемо гарантувати безпеку. А це неприпустимо.

Як правило, борги мають люди зовсім не бідні, навпаки, пенсіонери поспішають чимдуж розрахуватися. Боргують, зазвичай, мешканці приватних будинків, при цьому заборгованість кожного сягає навіть десятки тисяч гривень.

Після відключення від газопостачання подолянам доведеться сплатити повністю свій борг за газ, крім того оплатити послуги по відключенню та повторному відновленню газопостачання. Крім того, що доведеться сидіти без газу в холодній хаті та думати, на чому розігріти сніданок, - необхідно буде ще й за ці послуги сплатити чималу суму: в межах від 500-800 до 2 000 тис. гривень. То ж чи варто? 

 Відео: Телеканалу "Місто" 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

Олег 17.03.2018 16:56

Спочатку дайте якісний газ!!! Бо воно якраз з повітрям - брехуни!!! Палиш, палиш.. лише лічильник крутит а НІ тепла ні резільтату!!! АФЕРИСТИ! А які вимоги мараз атичні, аби тисячі вам платити! Ганьба за таку якість та фашиське відношення до людей!

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята