ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2019

Погода на сьогодні: з дощем, мокрим снігом та… першими чайками

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 848
Сонця та тепла весна поки не принесла
Сонця та тепла весна поки не принесла. Фото: glavcom.ua

Не забудьте парасольки: сьогодні синоптики обіцяють дощовий день

Хмарну погоду на сьогодні прогнозує Український гідрометеоцентр. Можливий також дощ з мокрим снігом. Хоч денна температура підніметься до 3-5 градусів тепла, вночі варто очікувати заморозки до 1-3 з позначкою мінус. Сайт «Gismeteo» також прогнозує на середу хмарну погоду, дощ та мокрий сніг на світанку. А денну температуру обіцяє до 6 градусів тепла. Уночі приморозить до 2 градусів з позначкою мінус, тож, після дощу не виключена ожеледиця. Схожу похмуру протягом усього дня погоду обіцяє і «Синоптик»: дрібний дощ, який розпочнеться у другій половині дня, до вечора зміниться на дощ зі снігом. А от морозу, за даними сайту, вночі не буде.

Туман та видимість менше одного кілометра на дорогах вранці та вдень ледь відчутний «плюс» в межах 2 градусів тепла – такий прогноз ресурсу «Rp5».

За народним календарем цього дня очікували приліт річкових чайок. Вважалося, якщо ці птахи одразу ж починали купатися, то це означало, що скоро ще варто очікувати холодів. Також в народі колись цей день називали «лісовим», було прийнято виявляти повагу до лісу і духів, які в ньому живуть. Тому за лісові дари дякували лісовикам, а також читали заговори, щоб у лісі не блукати й завжди знаходити потрібну дорогу.

Вважається, що цього дня у вовків з’являється потомство. З цього приводу існують такі прикмети: «Якщо вночі чуєш гавкіт або виття – переверни подушку, аби сон був добрий». Також існують прикмети, пов’язані з першим громом: «Як уперше гримить грім, треба спиною що-небудь підперти, щоб не боліла, як настане літня робота».

Чимало цікавих подій пов’язані саме з 28 березня. Так, цього дня у 1797 в США запатентували першу пральну машину, а в 1930 році турецькі міста Константинополь і Ангора отримали нові назви - Стамбул і Анкара. Для автомобілістів 28 березня знаменне тим, що у 1971 році було розпочато випуск «Жигулів».

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас