ye-logo.v1.2

«Байдужість не пробачать майбутні покоління» - хмельницький волонтер

Суспільство 3730

Благодійний фонд «Патріоти України» у зоні АТО допомагає добровольцям.

Підприємець і хмельничанин Роман Ковальчук із початком неоголошеної війни на Сході країни, зібравшись із силами і думками, розпочав волонтерську діяльність. Деякий час самостійно організовував збір необхідних речей та возив їх хлопцям в зону АТО. Згодом, з’явилися однодумці, з якими заснували Хмельницький обласний благодійний фонд «Патріоти України», який працює вже близько 4 років.

«Якщо не допомагаєш своїй армії, доведеться годувати чужу»

Починав волонтерську діяльність Роман Ковальчук самостійно. Із власного гаманця допомагав бійцям 8-го полку спецпризначення. Так тривало деякий час.

«Коли багато чого було зроблено, з’явилась необхідність їздити на Схід і допомоги вже на місці. Ми об’єднали свої зусилля із ще одним підприємцем Сергієм Кисельовим. Так із середини літа 2014 року почали доправляти допомогу. Спочатку це було село Перемога Новоайдарського району, де була база 8-го полку. Потім Дебальцеве, там дислокувались знайомі хлопці», - розповідає пан Роман.

За його словами, під час поїздок вони знайомилися з багатьма людьми, шукали земляків, які потребували волонтерської допомоги. Згадує, на початках була неймовірна підтримка громадян, тому і їздили дуже часто. Проблемою була лише відсутність власного транспортного засобу, яким можна було б усе доставляти. Проте, почувши про таку необхідність, небайдужий місцевий меценат Микола Ворона придбав необхідний автомобіль. Власне він і став ініціатором створення благодійного фонду.

«Маємо мікроавтобус «Мерседес Спрінтер». Ми хотіли, щоб там було багато посадочних місць. Бо буває бійців відпускають додому, кого на тиждень, кого на 30 днів, і вони не думають, як їм добиратись, а сідають і їдуть додому. Ніколи ми не повертались в Хмельницький порожніми», - зазначає волонтер.

Із кожної поїздки пан Роман привозить фото-звіт. Фото: з особистого архіву Романа Ковальчука

«Патріоти України», «швидка» і Галина Алмазова

Хмельницький обласний благодійний фонд «Патріоти України» був юридично заснований 8 жовтня 2014 року. Тоді навколо організації об’єдналось декілька волонтерів, які і стали співзасновниками. Одного разу, коли «Патріоти України» поверталися з Дебальцевого на блокпості в Ізюмі їх зупинили для перевірки. Саме тоді познайомились із відомою волонтеркою Галиною Алмазовою, яка на «швидкій» витягувала з «гарячих точок» наших військових. Ця зустріч була знаковою, оскільки через деякий час після знайомства, почали співпрацювати із жінкою.

«Якось небайдужі підприємці допомогли нам поставити 64 колеса і "вдягнули" 8 БТРів для хлопців з 95-ї бригади. Я цим бізнесменам запропонував їздити зі мною. Вони погодились і ми двічі разом були на Сході. Тоді вони побачили, скільки життів рятують цивільні «швидкі» і вирішили купити для нашого фонду автомобіль швидкої допомоги. Через наш фонд його передали Галині Алмазовій» - додає Роман Ковальчук.

Пан Роман додає, що тоді вартість «швидкої» складала 10 000 євро. Весною 2015 року її відразу поставили на «бойове» чергування і відправили у Дебальцеве. Роман каже, багато хлопців вивезли того разу з поля бою.

На балансі фонду "Патріоти України" два автомобілі

«Щоб вивезти пораненого до госпіталю дається 40 хвилин. Найголовніше кваліфіковано надати першу допомогу. Пораненого треба максимально добре оглянути, зупинити кров, бо 70% хлопців помирають від втрати крові. Був такий випадок, коли Галина вночі вивозила поранених, - вона в’їхала в танк «швидкою». Автомобіль повівся, як людина – привіз поранених в госпіталь, доїхав до Краматорська і машина «вмерла». Своє завдання вона виконала. Ми її швидко відремонтували і знову відправили в бій» - згадує підприємець.

Роман Ковальчук розповідає, що згодом вони трохи розчарувались в Галині Алмазовій, бо вона рідше почала бувати на передовій і вирішили замінити її на «швидкій». Таким чином майже 2 роки у зоні АТО на ній їздить сам Сергій Кисельов – голова фонду. Наразі зона відповідальності «Патріотів України» населені пункти Попасна, Світлодарська дуга, Троїцьке.

Кадрова криза «Патріотів» і волонтерство, як спосіб життя

Пан Роман розповідає, що має власний бізнес, який зараз не в найкращому стані, але продовжує допомагати бійцям. Попри те, що із засновників фонду залишився тільки він і Сергій Кисельов, вони щомісяця збирають допомогу і везуть її на Схід.

«Завжди в мене була мета брати не кількістю, а якістю речей, які доставляємо. Якщо йде мова про одяг, то я вдягаю людей, так якби сам себе одягав. Це велике має значення, щоб не ми говорили про себе, а люди про нас», - стверджує Роман Ковальчук.

"Щвидка" "Патріотів" постіно перебуває на передовій

Зараз здебільшого відвідують добровольців в Попасній, Авдіївці, Мар’янці. Уже 3 квітня пан Роман вирушить у свою 55 волонтерську поїздку. Підприємець каже, фінансова підтримка фонду є завжди, бо ті люди, які на початках допомагали збиратися у поїздки, роблять це досі.

«Гроші я ніколи не брав і не хочу цього робити. Я кажу, що потрібні такі і такі речі, розповідаю де їх можна купити. Потім обов’язково звітую кому завіз і віддав. Окрім того, наш автомобіль має 8 посадочних місць, якщо хтось хвилюється, що щось не доходить, я можу завезти куди скажуть і вони самостійно віддадуть»,- стверджує співзасновник фонду.

Роман Ковальчук зізнається, що всі поїздки в зону АТО для нього важкі по-своєму. Постійне недосипання, тисячі кілометрів за плечима, невідомість, яка підстерігає - все це вимотує організм. Попри те, продовжує свою благородну місію, бо впевнений, що рано чи пізно війна завершиться і його діти чи онуки запитають, що він зробив для перемоги. Волонтер каже, байдужість не пробачать майбутні покоління.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую