ye-logo.v1.2

Крок до покращення умов лікування та реабілітації військових

Суспільство 1632
5 квітня в військовому шпиатлі Хмельницького запрацював ліфт
5 квітня в військовому шпиатлі Хмельницького запрацював ліфт. Фото: Андрія Агєєва

У хмельницькому шпиталі ввели в експлуатацію ліфт.

Сьогодні, 5 квітня, у Хмельницькому гарнізонному військовому шпиталі урочисто освятили і запустили в експлуатацію сучасний лікарняний ліфт.

«Потреба у ліфті для транспортування хворих військовослужбовців і ветеранів військової служби у нашому військовому шпиталі відчувалась завжди. Особливо гостро вона постала з початком війни на Сході України, - підкреслив начальник госпіталю, підполковник медичної служби Сергій Мельник. – Завдяки небайдужим громадянам, приватним підприємцям і волонтерам ми сьогодні маємо чудовий подарунок нашим пацієнтам напередодні найвеличнішого християнського свята Воскресіння Господнього. Це ще один крок до покращення умов лікування та реабілітації наших хворих захисників України».

Ліфт було встановлено з нуля. Від початку проектування, виготовлення ліфта по спецзамовленню, монтажу, тобто будівництва ліфтової шахти, встановлення і до фінальної миті перерізання стрічки минуло двадцять місяців.

«Наш ліфт – подарунок пацієнтам Хмельницького гарнізонного шпиталю від громадян України. На його виготовлення і встановлення не було витрачено жодної копійки державного бюджету, - зауважив координатор проекту, його ідейний натхненник, волонтер Павло Гуцал. - Тут яскраво спрацював принцип єднання українців – народна толока. Завдяки оголошенням у місцевих ЗМІ, ефірам на телеканалах, круглим столам з обговорення теми, ми змогли зібрати більше півмільйона гривень на цей ліфт. Його вантажопідйомність 630 кілограмів. Він розрахований на 6 осіб чи на пацієнта на ношах з лікарняною бригадою у 4 чоловіка. Подовжено час паузи між відкриванням і закриванням дверей з 10 секунд до 40 секунд».

Ліфт освятив священнослужитель.

Начальник Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону України Олександр Завроцький заявив, що кожна секунда зволікання у транспортуванні важкохворого до операційної – це зворотній відлік, і чим менше цифр ми відрахуємо, тим більше шансів на збереження його життя.

Андрій АГЄЄВ, cпецкор інформвідділу збору та обробки інформації з регіонів Центрального друкованого органу Міноборони України «Народна армія».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую