ye-logo.v1.2
6 Грудня, 2019

У Хмельницькому друкували звернення проти єдиної помісної церкви?

Олександр НІКІТІН Суспільство 1814
Чи буде в Україні єдина помісна православна церква - поки невідомо
Чи буде в Україні єдина помісна православна церква - поки невідомо. Фото: radiosvoboda.org

Таку інформацію розповсюдив Митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній Махота.

У Хмельницькому готувались великим тиражем листівки для зриву процесу утворення в Україні єдиної помісної православної церкви. Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» повідомив Митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній Махота (Українська православна церква Київського патріархату» .

Цитуємо (зі збереженням орфографії) повідомлення Антонія Махоти: «Духовенство, Віряни, Президент Країни, ВР України в єдиному пориві працюють та моляться щоб відбулась знаменна подія для всього народу - а в нашому місті друкують духовно-сепаратистські листівки? То місяць назад все гуділо про підпільну зустріч Н. Савченко в Хмельницькому, то тепер листівки про зрив процесу духовного об‘єднання народу виготовлені на типографії міста((( Не треба уподібнюватися біблейському Ісаву, якій продав первородство за сочевічну юшку. Подоляни просинайтеся, патріоти і політики місцеві - працюйте вже, а не на виборах! Бережемо свій край і місто! p.s. Окрема подяка тому духовенство УПЦ МП в області, які відмовились підписувати цю антиукраїнську агітку!»

Разом із тим, за словами заступника начальника Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області Валентина Білянського, звернення з цього приводу до поліції не надходило.

А як пише «Укрінформ», церковне начальство Української православної церкви Московського патріархату (РПЦ) просить вірян надсилати листи до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням не надавати Томос про автокефалію Українській православній церкві. «На єпархії УПЦ МП надійшли десятки тисяч бланків листа до Вселенського патріарха, які треба заповнити за наданим зразком. Вірянам пропонується звернутися до патріарха з проханням «не узаконювати розкол» та висловити протест проти створення Єдиної помісної на основі "розкольницьких угрупувань УПЦ КП та УАПЦ», - йдеться в матеріалі «Укрінформу». За даними джерел «Укрінформу», священики, підкоряючись начальству, такі форми почали заповнювати у Запорізькій єпархії, проте відмовилися заповнювати у Хмельницькій.

Відзначимо, на сайті «Є» з 21 по 25 квітня проходило опитування, в якому ми запитали: «Ваше ставлення до звернення щодо автокефальної церкви в Україні?». І 36,46 % голосів набрав варіант відповіді «давно необхідно було так зробити».

Нагадаємо, що Верховна Рада України 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую