ye-logo.v1.2
20 Березня, 2019

Погодні аномалії: на Хмельниччині літо настало раніше на… півтора місяця

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2577
Не травень, а справжній липень, кажуть метеорологи
Не травень, а справжній липень, кажуть метеорологи. Фото: glavcom.ua

За словами місцевих гідрометеорологів цьогорічний квітень був найтепліший за весь період спостережень, починаючи з 1945 року.

30-градусна спека – нетипова погода для початку травня. Однак і таке, виявляється, можливо. В цьому хмельничани переконалися цього річ. Втім, така висока температура не перестає дивувати не лише пересічних громадян, а й синоптиків.

«Уже навіть квітень, в більшості днів нагадував справжнісіньке літо, - погоджується завідувач сектору Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова. – Середньодобові температури повітря були переважно вищими за норму на 6-10 градусів, денні нерідко підвищувались до 25 градусів інколи і вище. І вже 9-10 квітня в південних районах області, а на решті території 29 квітня, за температурними показниками настало літо, тобто здійснився перехід середньодобової температури повітря через +15 градусів, що на місяць-півтора раніше звичайного».

За словами гідрометеоролога, раннє літо у квітні на Хмельниччині наставало кілька разів: у 2013 році це було 24 квітня, у 2012 р – 27-го та у 1996, 2003 та 2010 роках - 30 квітня.

«В цілому середня температура повітря цьогорічного квітня виявилась на 6 градусів вищою за норму, - каже Вероніка Апполонова. - Це був найтепліший місяць за весь період спостережень, починаючи з 1945 року. До спекотної погоди в квітні додався ще й значний дефіцит опадів. Протягом місяця лише 1 квітня пройшли помірні, місцями сильні дощі. Пізніше невеликі опади були лише протягом 3-6 днів. В цілому їхня кількість за місяць склала 12-20 мм, що становить в середньому 30 відсотків від норми. Протягом перших травневих днів спека лише посилилась. Вдень стовпчик термометра сягли відмітки 28-30 градусів тепла. Такі температури повітря скоріше нагадують липневі. До того ж опадів ми так і не дочекались».

До літньої погоди навесні важко звикнути не лише людям: такі умови ускладнюють ріст та розвиток сільськогосподарських культур та несприятливі для запилення плодових дерев. Тож чи будемо з урожаєм цього річ - доводиться лише гадати.

Тим часом, за даними хмельницьких синоптиків, 5 травня ще збережеться суха та спекотна погода, а починаючи з 6-го температура повітря поступово знизиться на 4-6 градусів, і є ймовірність короткочасних грозових дощів.

А надалі, за словами Вероніки Апполонової, Український гідрометеорологічний центр прогнозує протягом всіх літніх місяців середньомісячну температуру повітря на 2-3 градуси вищу за середні багаторічні показники. Щодо опадів, то їх кількість влітку передбачається в межах норми.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео