ye-logo.v1.2
4 Червня, 2020

Погода на сьогодні: чи прийдуть на Хмельниччину травневі грози?

Суспільство 2575
Думки щодо нинішнього дощу в синоптиків розходяться
Думки щодо нинішнього дощу в синоптиків розходяться. Фото: rbc.ua

7 травня в прогнозах синоптиків.

Вчорашнє зниження температури продовжиться і сьогодні: удень за прогнозами синоптиків можна очікувати не вище +18. Втім, сайт «Синоптик» передбачає бездощовий день. Втім, зустрівши хмельничан безхмарним ранком, погода зміниться вже усередині дня й небо у Хмельницькому вкриється хмарами, які протримаються до вечора. Та опадів не буде.

Трохи тепліше (до +19 вдень) та гроза – такі передбачення щодо погоди на 7 травня робить Український гідрометеоцентр. Обіцяє під вечір невеликий дощ і «Гісметео», а от денну температуру повітря – не вище +16. Сайт Rp5 грозу прогнозує також ближче до вечора.

Відсьогодні, казали наші предки, мав щодня співати соловей. А також спостерігали за погодою: якщо ранкове сонце здавалося надто великим – на дощ. Якщо ранок був хмарним і кувала зозуля – рік буде врожайний. Хто не знає – зозуля-повітруля декілька тижнів тому вже прилетіла з теплих країв в Україну.

Наші предки вважали, що травень – це місяць Ярила – Бога весняних робіт, любові, заступника сівачів і хліборобів. Ще раніше його називали Урай, Урій, Рій та Володар. За народними переказами це був юнак у білому полотняному одязі, босий. На голові він мав вінок з квітів, а у руці тримав житні колоски, любив їздити на коні і опікувався земними плодами: зеленню, врожаєм зернових. Зображувався як символ весняного розквіту і любові.

Саме сьогодні, 7 травня, відзначають День радіо. Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв'язок, без яких ми не уявляємо нашого життя.

Цього дня 1855 року народився Микола Кащенко, український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Києві. У 1900 - Юрій Липа, український філософ, поет, лікар Української повстанської армії. А ще сьогодні народився Орест Субтельний (1941 рік) - відомий канадський історик українського походження, доктор філософії. За його працею «Україна: Історія» вивчають історію багато студентів.

Щодо подій 7 травня, то у 1610-му Галілео Галілей відкрив перші три супутника Юпітера (Іо, Європу, Ганімед). А у 2016-му в Полтаві відкрили перший у світі повноцінний пам'ятник гетьману Івану Мазепі.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую