ye-logo.v1.2
18 Березня, 2019

Рання полуниця – чи безпечна та як обрати найкориснішу

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 912
Їсти першу полуницю варто не всім, адже перші дозрілі ягідки можуть викликати алергічні реакції
Їсти першу полуницю варто не всім, адже перші дозрілі ягідки можуть викликати алергічні реакції. Фото: Надії Свінціцької

У Хмельницькому розпочався ягідний сезон.

Полуниця цьогоріч завдяки спекотній весні дозріла на декілька тижнів раніше. На ринках обласного центру можна купити червонобоку ягоду, яка виросла у Чернівецькій та Закартапській областях.

«Щодня, на трьох продуктових ринках Хмельницького («Ранковий», «Центральний» та «Дубове» - прим. авт.) здійснюється ветеринарно-санітарна експертиза продуктів харчування, в тому числі і полуниці. В цьому році не було виявлено жодного випадку перевищення вмісту нітратів та нітритів у цій ягоді», - розповіла начальник відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпровспожив служби у Хмельницькій області Олександра Титарчук.

Однак, їсти першу полуницю варто не всім, адже перші дозрілі ягідки можуть викликати алергічні реакції.

«Перша полуниця - це підвищена небезпека, тому підходити до її вибору, якщо немає сил потерпіти до сезону, потрібно дуже обережно, - каже лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська. - Слідкуйте щоб ягідки були міцні і не пом'яті, а внизу піддону чи іншої ємності, в якій вони перебувають, не було соку - разом з ним полуниця втрачає вітаміни і смакові якості. Ягоди не повинні бути дуже великими і ідеальної форми. Чим більше розмір ягід - тим вірогідніше те, що вони «напхані» хімією і містять зайву вологу, яка псує смак. Насторожити повинен і «глянсовий» блиск ягід. Не беріть ягоди, на яких присутні темні цятки - це ознака обприскування хімречовинами».

Експерт також радить не соромитися понюхати полуницю. Ягода, яка дозріла без втручання агресивних хімічних речовин і стимуляторів, має сильний приємний аромат.

Читайте також: Ранні овочі: чого більше - користі чи шкоди?

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео