ye-logo.v1.2

Телята на… дотації

Суспільство 5877
Для уникнення непорозумінь важливо вчасно подавати дані для реєстрації тварин у визначені законодавством строки.
Для уникнення непорозумінь важливо вчасно подавати дані для реєстрації тварин у визначені законодавством строки.. Фото: автора

Що потрібно знати, щоб отримати компенсацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Цьогоріч селяни, які утримують молодняк великої рогатої худоби, можуть отримати дотацію від держави.
Василь Борилюк, начальник відділу організації виробництва продукції тваринництва, переробної та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації розповів про усі нюанси такої допомоги.

«Варто знати, що дотації на куплених телят держава не надає, – пояснює Василь Борилюк. – Адже така державна підтримка розрахована не лише на стимулювання населення утримувати молодняк великої рогатої худоби, а й на збереження маточного поголів’я корів. Тому, згідно з прийнятою постановою, на державну підтримку можуть розраховувати лише ті селяни, у господарствах яких цей молодняк народився. Іншими словами, якщо телята куплені – дотації не буде».

Спеціаліст радить звернути увагу, що якщо раніше у постанові зазначалося, що дотація нараховується лише на молодняк, який народився в поточному році, то у березні внесли зміни. Відтак, під дотацію підлягає молодняк, якому виповнилося 4 місяці та не старший 13-місячного віку незалежно від року народження.

Щоб отримати таку допомогу від держави, варто зібрати необхідні документи, які селянин має подати до територіальних органів (сільська чи селищна рада, територіальна громада), де вирощується молодняк ВРХ. Для цього потрібно ідентифікувати теля, зареєструвавши його, а також підготувати документи: копії паспортів ВРХ, копію паспорта громадянина – власника тварини та копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку, а також копію ідентифікаційного номера. Далі ці документи сільська рада чи територіальна громада передає до Агентства з ідентифікації і реєстрації. Лише після цього дотаційні кошти зараховуються на рахунок селянина, відкритий у банку.
«Дотація надається за кожен період утримання, – каже Василь Борилюк. – За перший період утримування – до
4 місяців включно дотація складає 300 гривень, другий – з 4 до 8 місяців включно – 700 гривень, третій період – з 8 до досягнення 13-місячного віку – 1500 гривень. Тобто, разом можна отримати 2500 гривень. Дотацію можна отримати як поетапно, так і одноразово. Документи варто встигнути подати не пізніше 1 грудня поточного року».
Для уникнення непорозумінь важливо вчасно подавати дані для реєстрації тварин у визначені законодавством строки. Для ВРХ – не пізніше семи днів з дати її народження.

На початок минулого місяця, зазначає Василь Борилюк, на Хмельниччині селянам було нараховано дотацій на загальну суму 109 тисяч гривень. Найближчим часом вони мають бути перераховані на рахунки селян.

«Мінус», бо короткострокові

Спеціаліст зізнається, що останнім часом тенденція до скорочення поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі і маточного поголів’я, продовжується.

«Лише за минулий рік у нас в області корів в особистих селянських господарствах поменшало на 4 тисячі голів і нині їх є 103 тисячі. Загальна чисельність ВРХ, яку утримують селяни, нині майже 170 тисяч голів. І це на 12 тисяч менше, ніж було минулоріч. Тому утpимати на іcнуючoму pівні та, за мoжливocті, збільшити пoгoлів’я ВРХ, яке катаcтpoфічнo зменшується, звісно, дуже важливо. «Мінус» у тому, що ці програми короткострокові. Було б добре, якби вони були розраховані хоча б на кілька років. Адже чи існуватимуть такі дотації вже наступного року – залежить від відповідних прийнятих програм на наступний рік».

Щодо стимулювання селян утримувати корів та телят на рівні області, то з обласного бюджету цього року планують виділити 4,5 мільйона гривень. Зокрема, вони підуть на здешевлення закупівлі доїльних апаратів та холодильного обладнання. Відомо точно, що будуть вони виділятися на сільські кооперативи, а от чи можна їх буде отримати на особисті селянські господарства – поки під питанням.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую