ye-logo.v1.2
16 Лютого, 2019

На Хмельниччині землю АТОвцям роздали через… жеребкування

Ангеліна Мовчан Суспільство 1193
Землю учасники АТО обирали собі самі.
Землю учасники АТО обирали собі самі.. Фото: oleshynska.gromada.org.ua

Такий вихід із ситуації – як розділити землю між учасниками АТО – знайшли в Олешині.

Минулого тижня в Олешинській сільській раді відбулися збори учасників антитерористичної операції(АТО), на яких було розглянуто питання виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО.

Для прозорості виділення земельних ділянок провели жеребкування. Усього, за даними сайту Олешинської ОТГ, було розподілено 26 ділянок різної площі розміром до 2 гектарів.

За словами голови об’єднаної громади Віталія Осядлого, частина учасників АТО отримали свої законні ділянки ще раніше. А після того, як громаді передали із державної у комунальну власність землі за межами населених пунктів, з’явилася можливість надати землю не лише учасникам АТО, але й тим жителям громади, які мали сертифікати на паї, але не мали державних актів на землю.

«Ми виділили понад 40 гектарів землі для учасників АТО, розділили по ділянках і для того, щоб нікому не було образливо, що вони різні, провели жеребкування. Ділянки були різні: десь рілля, ще десь землі залуження. Всі ділянки пронумерували, номерки кинули у скриньку і кожен витягував собі свою ділянку», – розповів Віталій Станіславович.

Після вибору своєї ділянки жителі громади підписувалися у протоколі і писали клопотання до Олешинської сільської ради про передачу земельних ділянок у власність.

Таку ж практику виділення землі планують застосувати і тоді, коли видаватимуть ділянки жителям громади, які мали сертифікати на паї, але не мали державних актів на землю.

«У нас ще є понад півсотні жителів, які мають сертифікати на паї, але не мають державних актів, бо не було землі в наявності. Тому зараз ми, спільно з Держгеокадастром, обираємо зараз поля, які можна виокремити, щоб роздати людям, і будемо проводити жеребкування», – каже Віталій Осядлий.

Нагадаємо, об’єднаним територіальним громадам протягом цього року передадуть землі держвласності у розпорядження. На Хмельниччині землі вже отримали майже три десятки громад. Землями тих населених пунктів, які ще не об’єдналися у громади, й надалі розпоряджатиметься Держгеокадастр.

«Розпоряджатися отриманими землями громади можуть на свій розсуд. Хтось здає в оренду, хтось відведе для пасовища, або інших цілей. Це колосальний ресурс для громади, адже земля – це надходження до бюджету та забезпечення соціальних потреб громади як ось в Олешині, де землі роздали учасників антитерористичної операції. І таких прикладів на Хмельниччині чимало», – зазначив директор Хмельницького ЦРМС створеного за підтримки програми U-LEAD Сергій Яцковський.
 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас