ye-logo.v1.2
20 Вересня, 2019

В Самчиках на території музею-садиби невідомі замордували лебедів

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 9888
Наразі про факт загибелі лебедів директор повідомив правоохоронні органи
Наразі про факт загибелі лебедів директор повідомив правоохоронні органи. Фото: з фейсбуку Богдана Пажимського

Неживих птахів виявили в суботу ввечері.

Шістьох лебедів (три лебеді та три лебідки) Державному історико-культурному заповіднику "Самчики" подарував міський еколого-натуралістичний центр, що в Кам’янці-Подільському.

«Ми дуже зраділи такому подарункові, гадали, що лебеді стануть своєрідною окрасою заповідника. Планували їх випустити на Случ, що протікає неподалік. Саме взялися облаштовувати будиночки, щоб птахам було затишніше зимувати. Поки ж оселили їх на території маєтку, в загоні. Одну пару ми відділили від інших, бо лебедя інші самці недолюблювали, час від часу били крильми. Пару випустили плавити у фонтані. Вони себе чудово почували. У суботу саме були екскурсії, відвідувачі з задоволенням фотографувалися на фоні красенів-птахів. А вже під вечір десь між 18-19-ю, виявили, що птахи мертві…», - розповідає Богдан Пажимський, директор Державного історико-культурного заповідника "Самчики".

За словами пана Пажимського, приблизно у той час, переказують у селі люди, бачили на території маєтку підлітків.

«Нелюди, інакше і не скажеш. Лебідці скрутили шию. Лебідь, як ми зрозуміли, просто не витримав, помер своєю смертю, обвивши лебідку своїм тілом… Птахи були майже ручними, не боялися людей, адже в натуралістичному центрі, де вони жили до цього, вони також мешкали в будиночках, не літали. Вони не очікували такої підступної смерті від людей…»

Наразі про факт загибелі лебедів директор повідомив правоохоронні органи.

«За кілька днів хочемо випустити решту лебедів на річку. Їм потрібно звикнути до нового місця, до нових будиночків. Сподіваємося, тих, хто вчинив такий нелюдський вчинок, знайдуть», - каже Богдан Пажимський.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую