ye-logo.v1.2
30 Травня, 2020

Підсумки дня: Ічня, ПАРЄ та Нетішин

Суспільство 1249
Новини 9 жовтня були по-справжньому спекотними
Новини 9 жовтня були по-справжньому спекотними. Фото: колаж автора

Якими були новини 9 жовтня.

Найголовнішою темою сьогоднішнього дня, безумовно, стала надзвичайна подія в Чернігівській області. Звідти ще вночі почала надходити інформація про вибухи на військових складах з боєприпасами. Про Ічню заговорили не лише в Україні, а й за її межами.

За інформацією Міністра оборони України Степана Полторака, яку він озвучив вже ввечері Президенту України, о 3:20 ранку 9 жовтня одночасно були підірвані три сховища арсеналу, а вже за 20 хвилин був здійснений підрив ще кількох сховищ. За його словами, на момент підриву склади були заповнені на 50% - найбільш дефіцитні та критично важливі для ЗСУ боєприпаси з 6-го військового арсеналу раніше були передислоковані на інші арсенали і бази з захищеним типом зберігання. Так це чи ні, поки достеменно невідомо. Лише констатуємо – вибухи лунали цілий день, пожежу ще не загасили, багатьох людей, які мешкають в радіусі 16 кілометрів, евакуювали. На Чернігівщину вирушили і хмельницькі піротехніки.

Служба безпеки України нині розглядає три версії причин надзвичайної події. Основна з них – вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи, друга – порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів і третя – навмисний підпал чи підрив з метою приховування нестачі бойових припасів. Президент Петро Порошенко на зустрічі з силовиками наголосив, що очікує оперативного, однак і відповідального розслідування надзвичайної події.

Були і приємні новини, пов’язані зі зброєю. На Міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека 2018», «Шепетівський ремонтний завод» показав вітчизняну новинку – 122-міліметрову реактивну систему залпового вогню БМ-21. Це перша українська реактивна система залпового вогню, яка побудована на базі вітчизняного автомобіля.

«Спекотно» сьогодні було і в Парламентській асамблеї Ради Європи, де відбувалися дебати і голосування по резолюції, яка, як пише «Європейська правда», мала або «пробачити» Росії її порушення, щоби повернути до Страсбурга росіян вже в січні наступного року – або ж проігнорувати шантаж та відмовити Москві, залишивши її під санкційним тиском. «Для «прощення» Росії не вистачило голосів. Навіть попри те, що документ не «вбили», а направили на доопрацювання, Росія все одно залишається під санкційним тиском щонайменше на наступний рік, - пише «ЄП». - Понад те, в ПАРЄ вперше відкрито заговорили, що потрібно замислитися над виключенням РФ з Ради Європи. Досі ця тема вважалася забороненою, але, схоже, чаша терпіння у європейців переповнена».

У Нетішині ж вже четвертий день темою номер один є отруєння в дитячому садочку. Сьогодні стало відомо, що за допомогою до медиків звернулися вже 55 людей, з яких 44 дитини. У 30-ти хворих, в тому числі 22 дітей виділено сальмонелу ентерітідіс.

У Хмельницькому ж сьогодні представники зоозахисних організацій зібрались на акцію під стінами міського відділу поліції. Вимагали справедливо розслідування та покарати винних в отруєні собак, що мало місце ще декілька днів тому. «Підозру поки нікому не оголосили, бо необхідно зібрати достатньо доказів. Потрібна експертиза», - заявив начальник слідчого підрозділу Володимир Негуляєв.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую