ye-logo.v1.2

Результати дослідження : хмельницькі водії найнесвідоміші?

Суспільство 3152
Хмельницький на останньому місці за рівнем використання ременів безпеки
Хмельницький на останньому місці за рівнем використання ременів безпеки. Фото: uk.etcetera.media

Поліція оприлюднила дослідження щодо використання водіями ременів безпеки.

За даними дослідження, яке проводилося восени цього року у всіх обласних центрах України, Хмельницький на… останньому місці за рівнем використання пасків безпеки водіями. Згідно із цими дослідженнями, середній показник користування ременями безпеки водіями у містах України складає 23 відсотки. А ось у Хмельницькому цей показник – 9,1 відсотка. Це найнижчий показник в Україні. Найвищий у Києві – 52,9%.

Однак, цю статистику піддають сумніву самі ж автолюбителі, хоча й зізнаються, що таки рівень свідомості хмельницьких водії критично низький.

За словами голови громадської організації «Хмельницький автомобільний любительський клуб» (ХАЛК), не варто цю статистику сприймати за абсолютну.

«Чому я вважаю цю статистику неточною? Тому що в кожному місті її проводить інша людина. Є місцеві активісти, можливо, які прагнули показати своє місто кращим і показували кращі цифри. Якби це була одна людина у всіх містах, то цифри були б більш справедливі. Хоча можу сказати точно, що у нас насправді дуже мало водіїв використовують ремені безпеки. Але сказати, що в інших містах їх аж настільки більше? Не впевнений, хоча все можливо, адже одні на одних дивляться і роблять так само», – розповів Володимир Огойко.

Серед причини такої сумної статистико Володимир, окрім низької свідомості самих водіїв, називає ще й те, що за тривалий період часу не було за це покарання. Та й зараз штраф за невикористання ременя безпеки складає 51 гривню.

У патрульній поліції зізнаються, профілактичні роботи цілеспрямовано проводять щонайменше чотири рази в рік. Рейди, акції, роз’яснювальну роботу – все це проводять для водіїв заради їхньої ж безпеки.

«Двічі на рік ми проводимо тижні безпеки дорожнього руху і ще два рази місячні проекти щодо саме використання ременів безпеки. Плюс – це є одна із підстав зупинити автомобіль. Коли ми бачимо, що водій дивно себе веде на дорозі, ми його зупиняємо і він майже завжди без ременя безпеки. Але це мало кого зупиняє і змушує в подальшому використовувати ремінь, адже штраф – 51 гривня», – зізнається речник патрульної поліції Роман Мартинюк.

До речі, від початку 2018 року, за словами речника, правоохоронці склади вже близько 1600 актів про правопорушення саме за не пристебнутий ремінь безпеки.

Дослідження проводили в рамках кампанії «За безпечні дороги» громадська організація „Vision ZERO” і Центр демократії та верховенства права. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую