ye-logo.v1.2

В Україні готуються ввести воєнний стан: що це означає?

Суспільство 3809
Питання введення військового стану порушили у зв
Питання введення військового стану порушили у зв'язку з подіями в Азовському морі. Фото: unian.ua

За часи незалежності України воєнний стан не вводили жодного разу.

Сьогодні, 26 листопада, Верховна Рада України розгляне рішення про запровадження воєнного стану на позачерговому засіданні, скликаному на 16:00. Засідання проведуть в закритому режимі. Як відомо, у ніч з 25 на 26 листопада було екстрено скликано засідання РНБО, на якому Рада національної безпеки і оборони України одноголосно підтримала пропозицію Президента України ввести воєнний стан строком на 60 діб. Наразі, як повідомляє Міністерство оборони України, Збройні сили України привели в повну боєготовність.

Нагадаємо, питання введення воєнного стану порушили у зв'язку з подіями в Азовському морі: учора в МЗС України заявили про збройний напад та захоплення українських військових катерів "Бердянськ", "Нікополь" та буксира "Яни Капу", які здійснювали морський перехід з порту Одеса до порту Маріуполь, а також поранення та захоплення у полон членів їхніх екіпажів і висловили з приводу цього категоричний протест Російській Федерації, вказавши, що це є черговим актом збройної агресії РФ проти України. Україна заявила про шістьох поранених військових.

Що ж означатиме введення воєнного стану для українців у разі його запровадження? Як зазначено у Законі України про правовий режим воєнного стану, воєнний стан на території України чи окремих місцевостях вводиться у разі збройної агресії проти України чи нападу на неї, небезпеки незалежності та територіальній цілісності держави. Щодо порядку його введення, то спочатку відповідну пропозицію Президенту держави подає Рада національної безпеки та оборони. Розглянувши цю пропозицію, Президент видає указ про введення воєнного стану. Указ протягом двох днів затверджує Верховна Рада, яка затверджує відповідний закон.

Відтак, воєнний стан може бути введений як на всій території України, так і в окремих її місцевостях. Крім того, в указі Президента має міститися вичерпний перелік прав і свобод людини і громадянина, які протягом дії воєнного стану будуть обмежені, та термін їх обмеження. В указі Президента має бути вказано, на який саме час та термін цей стан вводиться, а також зазначені тимчасові обмеження.

Як пише Українська правда, умови воєнного стану передбачають повну заборону проведення страйків, масових зібрань та акцій. Військове командування під час воєнного стану має право запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду в населені пункти, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів. Додають, що за часи незалежності в Україні ще ніколи не вводили воєнний стан, тому спрогнозувати його наслідки доволі складно.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую