ye-logo.v1.2

«За» і «проти»: про добудову Хмельницької АЕС

Суспільство 3627

В обласному центрі представники ХАЕС, громадськість та експерти обговорити доцільність спорудження енергоблоків.

Проектний термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції завершився 13 грудня. В планах атомників продовження строку експлуатації енергоблоку №1 та добудова енергоблоків №3 та №4. Чи безпечні і доцільні такі заходи та чи можлива альтернатива - ці та інші питання питання підняли на публічній дискусії у Хмельницькому.

Організатори заходу «Хмельницький енергетичний кластер» та громадська організація «Екодія». На обговоренні були присутні і фахівці хмельницької АЕС.

«Скажу, щоб ви в цифрах уявляли що таке атомна енергетика: один кіловат сонячної електроенергії - 5 гривень 36 копійок, наша електроенергія за один кіловат - 54 копійки. Тому за рахунок атомної енергетики зараз відбувається розвиток відновлювальних джерел енергії », - зазначив на початку дискусії Геннадій Самосєй, заступник головного інженера з нових блоків ХАЕС.

Натомість Ірина Головко, керівник відділу енергетики Центру екологічних ініціатив "Екодія" яка приїхала з Києва поділилась своїми дослідженнями. Вони говорять про те що на сьогодні кількість атомних станцій, які будуються менша за кількість тих яка закривається.

«Закриваються вони з різних причин, в деяких країнах саме через недоцільність, тому що в країнах де є справжній ринок електроенергії альтернативні джерела значно дешевші. Спадає також і загальна доля атомної енергетики у світовому виробництві електроенергії загалом», - говорить Ірина Головко.

Активно і емоційно прийшла дискусія з приводу питання добудови енергоблоків на хмельницької атомної станції.
За словами заступник генерального директора з капітального будівництва ХАЕС Олега Рахлінського це справа не одного року.

«В даний момент ми займаємось випуском закону «Про розміщення і проектування будівництва». Попередній закон був відмінений. А нова редакція закону гуляє кабінетами. Ми бачимо що, великої зацікавленості у вищих органах влади, вирішити це питання немає. Кошторисна вартість робіт на 2017 рік склала 72 мільярди гривень, це крім завантаження ядерного пального», - говорить пан Олег.

Активісти звернули увагу на те, що хоч зараз ведуться підготовчі роботи та базуючись на інформації, яка є у відкритому доступі - подальше спорудження енергоблоків відбуватиметься за участі компанії, що належить російському холдингу.

Тому подальша дискусія, яка тривала майже годину, була у площині питань - скільки все ж таки коштуватиме проект і хто фінансуватиме будівництво?

Подробиці, як проходило обговорення можна переглянути у відео-трансляції.

Загалом того дня було піднято багато питань, дискусія тривала понад дві години.Та варто зазначити, що це не останнє обговорення, громадськість та атомники погодились зібратись ще, перед запуском процесу будівництва.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую