ye-logo.v1.2

Що зміниться, якщо хмельницькі поліклініки об'єднають в одне комунальне підприємство?

Суспільство 5445
Після обговорення комісії підтримали об
Після обговорення комісії підтримали об'єднання комунальних закладів охорони здоров'я міста. Фото: автора

Про процес реорганізації сьогодні, 20 грудня говорили міські депутати.

Профільна комісія з питань охорони здоров’я та комісія з питань бюджету Хмельницької міської ради, підтримали рішення про об’єднання комунальних закладів охорони здоров’я міста.

Йдеться про те що, чотири міські поліклініки та міський лікувально-діагностичний центр, який знаходиться у вузловій лікарні що в мікрорайоні Гречани, об’єднають у одне некомерційне комунальне підприємство (НКП) «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр».

За словами начальника управління охорони здоров’я міста Бориса Ткача, таке об’єднання дасть можливість зберегти мережу закладів, зекономити кошти, а також покладе кінець територіальній прив’язці до фахівців за місцем обслуговування пацієнтів.

Серед закладів, які сьогодні функціонують, закритися можуть поліклініка № 3 та міський лікувально-діагностичний центр. Така ситуація складається тому що, всі заклади між собою конкурують. До того ж, в окремих із них обслуговується значно менше жителів, а відповідно і менший штат та кількість послуг надається.

З 2020 року національна служба здоров’я припинить дотації медзакладів і буде перераховувати кошти лише за надані послуги, тобто - чим менше послуг, тим менше коштів.

"До прикладу, якщо поліклініку № 3 закриють, то жителі, які в ній обслуговуються, опиняться в ситуації, коли для того аби потрапити до спеціаліста, доведеться їхати у інший район міста. Якщо відбудеться юридичне об’єднання, то всі заклади фізично залишаться, тому що фінанси будуть накопичуватись в одній великій структурі і розподілятись відповідно до потреб", - каже Борис Ткач.

Головний медик міста також зазначив, що за попередніми розрахункам, завдяки такій оптимізації вдасться зекономити 4,5 мільйона гривень. За ці кошти можна буде здійснювати ремонти та закупити обладнання.

Для відвідувачів медзакладів істотно нічого не зміниться, переконаний Борис Ткач. Крім того, що вузькі спеціалісти не будуть більше закріплені територіально. Враховуючи завантаженість лікарів, це суттєва перевага. Тобто, якщо людині виписують направлення до гастроентеролога, вона може звернутись у будь-який заклад мережі.

Обидві комісії обговорили питання реорганізації медичних закладів міста та прийняли позитивне рішення. Та останнє слово - за депутатами Хмельницької міської ради. Варто зазначити, що перед прийняттям позитивного рішення, члени комісії поцікавилися у Бориса Ткача: 

Чи відбудеться скорочення робочих місць?

"Скорочувати працівників доведеться. Це будуть працівники адміністративної, фінансової та господарської частини. Таке скорочення торкнеться близько 16 осіб. Їм запропонують посади в закладах освіти, де зараз дефіцит таких працівників. Жодного медика в рамках об’єднання не скоротять". 

Де облаштують адміністрацію?

"Плануємо, що це буде центр міста, та питання ще в процесі обговорення. Можливо на території поліклініки №1, там є вільні приміщення. Проте скорочувати кількість спеціалістів у поліклініці, ніхто не збирається".

Чи можна відтермінувати таку реорганізацію? 

"Не варто. Поки відбувається автономізація закладів охорони здоров’я, тобто перетворення їх у комунальні – є можливість об’єднати всі заклади в один. Якщо цього не зробити зараз, то потім заклад, який не рентабельний, просто закриють".

 

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую