Гаряча тема:
- Війна
Новорічний стіл: як приготувати смачне імбирне печиво
Такий їстівний сюрприз не залишить байдужими навіть найвибагливіших гурманів.
Для багатьох новорічно-різдвяні свята асоціюються з ялинкою, мандаринами, сімейними посиденьками та смачними імбирними пряниками.
Ця традиція прийшла до нас із Заходу і полюбилася українським господиням. Й не дивно, адже випікання пряників – особливий час, коли можна відволіктися від щоденних клопотів із задоволенням провести його із родиною та дітьми. Тим більше, впоратися з таким кулінарним рецептом під силу навіть самим юним господиням.
Хмельничанка Зоя Блажеєва випікає солодощі на замовлення. Жінка зізнається, що передноворічний період – дуже приємний, адже саме зараз вона щодня випікає імбирне печиво, аромат якого чують не лише сусіди в її будинку, а й на сусідній вулиці.
«Існує більше десятка різновидів цих ласощів – на медовому тесті з використанням цукрового сиропу, в солодкій глазурі і без, схожі на бісквіт або більш хрусткі. Але який рецепт ви б не обрали, потрібно дотримуватися технології приготування і обов’язково знати декілька секретів», - каже господиня.
Як приготувати імбирні пряники
Технологія роботи з такою випічкою дуже схожа на ту, що властива звичайному пісочному печиву, однак імбирне тісто для пряників обов’язково передбачає використання меду або патоки в якості рідкої основи, зізнається хмельничанка.
В залежності від рецепту склад може доповнюватися вершковим маслом, сметаною, цукром, яйцями, а смачний аромат дає мелений або свіжий імбир. Загусником виступає борошно. Готове тісто охолоджується, а вже потім його розкатують товщиною від п’яти міліметрів. Форми для майбутнього новорічного печива можна зробити самотужки вирізавши з картонки ялинку, дзвіночка або зірку, яка за допомогою глазурі перетвориться в сніжинку.
Випікати таке печиво потрібно при високих (180-200 градусів) температурах, не забувши попередньо розігріти духовку.
«Перед початком приготування імбирного печива потрібно підготувати усі інгредієнти. Щодо імбиру, то раджу взяти свіжий корінь цієї приправи, а не сушений, що продається у магазинах. Також всі спеції, які я додаю до печива, перед цим розтираю товкачем у ступці, а масло та яйця попередньо тримаю в теплі», - ділиться секретами приготування печива Зоя Блажеєва.
Рецепт імбирних пряників в домашніх умовах
Що нам знадобиться: 950 грамів борошна, 200 грамів меду, 250 грамів цукор, 2 яйця, 200 грамів вершкового масла, 1/3 чайної ложки солі, по 1 чайній ложці соди, кориці, імбиру. Також за смаком можна додати гвоздику і мускатний горіх, але не більше 1/3 чайної ложки.
«Далі приступаємо до процесу готування. На водяній бані або у великій каструлі з товстим дном на невеликому вогні розтопіть мед, цукор і масло. Зніміть ємкість з вогню та збивайте отриману масу протягом декількох хвилин. Додайте яйця, прянощі, сіль, соду та частину борошна і знову збийте. До отриманої маси додайте решту борошна, замісіть тісто і поставте його в холодильник на одну годину», - розповідає господиня.
Додає, що потім, за допомогою качалки, потрібно розкачати рівномірний пласт тіста, залежно від бажаного розміру і форми пряника. З тіста гострим ножем акуратно вирізати мультяшних персонажів, оленів, янголят, або ж «імбирних чоловічків».
«Як правило, оригінальні ідеї народжуються в процесі. А з урахуванням того, що різдвяну здобу можна запросто перетворити в ялинкову прикрасу, до справи потрібно поставитись дуже педантично», - жартома каже Зоя.
Печиво потрібно випікати у розігрітій духовці при температурі 180 градусів близько 10-15 хвилин.
Господиня каже, що для тих хто любить м’які пряники, тримати печиво в духовці потрібно менше – до 10 хвилин. Якщо ж навпаки - золотисті і хрусткі, виймати не поспішайте.
«Готові кондитерські вироби за бажанням можна прикрасити глазур’ю: 1 білок, 200-220 грамів цукрової пудри, 1 чайна ложка лимонного соку. А за допомогою пари крапель харчового барвника, ви досягнете бажаного кольору», - ділиться кондитер.
Цей матеріал був опублікований в «Сімейній газеті», яку можна передплатити на сайті «Є».
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: