ye-logo.v1.2
20 Січня, 2019

Безпечне свято: як правильно використовувати піротехнічні вироби

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 278
Перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією
Перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією. Фото: kremen.today

Рятувальники дають декілька порад.

Новорічні та різдвяні свята маже не минають без таких атрибутів, як салюти, феєрверки чи петарди. Тому, аби настрій не зіпсували непередбачувані обставини, рятувальники нагадують основні правила безпечного використання піротехнічних виробів.

1.Купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу.

2.Перед використанням уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок.

3.Забороняється використовувати вироби, що мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту.

4.Забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів.

5.Забороняється використовувати піротехнічні вироби напідпитку.

6.Забороняється зберігання піротехнічних виробів близько обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей.

7.Не рекомендується класти піротехніку до кишені; не підпалюйте її, тримаючи в руках.

8.Запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся якнайшвидше відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте щонайменше через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися, а зачекати більше часу. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика ймовірність запізнілого вибуху.

9.Пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм брати до рук піротехніку.

10.Піротехніку, що спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів.

Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.
 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео