ye-logo.v1.2
13 Листопада, 2019

Ще одна парафія у Волочиському районі перейшла до ПЦУ

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1487
До ПЦУ перейшла громада села Юхимівці
До ПЦУ перейшла громада села Юхимівці. Фото: з фейсбуку Антонія Махоти

Так вирішила громада села Юхимівці.

Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота повідомив про ще одне приєднання релігійної громади УПЦ МП до ПЦУ.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці: "До Православної церкви України перейшла парафія на честь Святої Тройці, село Юхимівці, Волочиський район, настоятель протоієрей Павло Стецюк".

Також кількома днями раніше, за повідомленням митрополита Махоти, релігійна громада смт Чорний Острів (храм на честь Преображення Господнього, настоятель протоієрей Віталій Масловський) одностайно проголосувала за перехід до Православної Церкви України .

Як зазначає митрополит Антоній, церква Преображення Господнього, старовинна. «Кам’яна церква, яку сьогодні відвідують віруючі, побудована у 1779 році і освячена на честь Преображення Господнього. Цегляна церква (в плані має вигляд хреста) заснована 1775 за дозволом єпископа УГКЦ Петра Білянського. Збудована церква коштом унійного свяшеника Іоана Стрельбицького-Жигайла, який також у 1779 освятив церкву. В 1808 році вже православним настоятелем Іоаном Курчинським був перебудований дах церкви, побудована дзвіниця з дзвонами і побудована огорожа. У 1836 році був влаштований новий іконостас на кошти Костянтина Пшездзецького та прихожан. В церкві була стара ікона — копія Почаївської чудотворної ікони Богоматері», - йдеться у дописі.

Церква у Чорному Острові старовинна. Фото: з фейсбуку Антонія Махоти.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую