ye-logo.v1.2

Чи зникли російські товари з полиць хмельницьких супермаркетів

Суспільство 6609
Бойкот російських товарів у Україні розпочався ще у 2014 році
Бойкот російських товарів у Україні розпочався ще у 2014 році. Фото: автора

За чотири роки бойкотуваня, українці не купили в Росії продуктів харчування на чотири мільярди доларів.

Кабмін продовжив заборону на ввезення окремих товарів з Російської Федерації, повідомляє РБК-Україна. Зокрема, прийнято зміни до постанови від 30 грудня 2015 року №1147, згідно з якими дія заборони на ввезення товарів з Росії продовжується до 31 грудня 2019 року включно. Передбачається, що продовження заборони сприятиме економічній протидії Російської Федерації.

Під дію санкцій потрапили м’ясо і м’ясні продукти, риба, молочні продукти, сири плавлені, кава, чай, зерно, кондитерські вироби, продукти дитячого харчування, макаронні вироби, пиво, спирт, горілка, сигарети та багато іншого.

Ще у 2014 році влада Хмельниччини рекомендувала підприємцям підтримати вітчизняного товаровиробника та бойкотувати товари російського виробництва. Тоді вперше було запропоновано керівникам закладів торгівлі маркувати товари російського походження, який би виділяв російські товари від інших.

«Ми не можемо нікого змушувати не продавати російські товари. Ми можемо лише рекомендувати підприємцям маркувати товари країни агресора», - каже начальник управління торгівлі Хмельницької міської ради Руслана Сідлецька.

Ревізія супермаркетами

Перевірити наявність на прилавках товарів з штрих-кодом «46», ми вирішили у трьох супермаркетах обласного центру, які вибрали навмання. Під ревізію потрапили магазин «АТБ», що розміщений за адресою вулиця Курчатова, 1В, «Сільпо» в торгово-розважальному центрі «Оазис» (провулок Степана Бандери, 2-А) та «Таврія В», що у ТРЦ «Квартал» (вулиця Кам’янецька, 17/1).

  

Товари зі штрих-кодом "46" присутні у супермаркеті "АТБ".

Перший під ревізію потрапив супермаркет «АТБ». Прилавки магазину заповнені різноманітними товарами. Починаємо дивитися на цінники. Помічаємо, що на них, що досить зручно, зазначений штри-код товару. Здебільшого натрапляємо на товари українського виробництва, штрих-код яких починається з цифри «48». Також на прилавках є товари європейських країн, але, здебільшого, це кондитерські вироби та елітний алкоголь. Підходимо до молочного відділу – усі товари українського виробника. Далі під ревізію потрапляють товари з відділу побутової хімії. Помічаємо, що на полиці продаються російські товари – зубні пасти та щітки. Підходимо до адміністратора магазину і запитуємо, чому ці товари не маркуються. Дівчина люб’язно розповідає, що на ціннику є штрих-код, який й засвідчує країну виробника. Каже, що російські товари практично зникли з полиць супермаркету. Інколи у продаж надходять, окрім побутової хімії, ще жувальні шумки, які вироблені в Росії, але на це, здебільшого, покупці увагу не звертають.

Далі прямуємо до супермаркету «Сільпо». Обійшовши декілька рядів, не помічаємо жодних маркувань. Запитуємо в адміністратора магазину чи є на полицях товари російського виробництва. Чоловік каже, що вже декілька років магазин припинив продавати товари країни-агресора. Обійшовши ще декілька рядів, щоб пересвідчитися у правдивості слів адміністратора, не помітили жодної позиції зі штрих-кодом «46».

Наступним під ревізію поптрапила «Таврія-В». Аромат свіжоспеченої випічки не дозволяє зосередитися, але впевнено крокуємо між рядами в пошуку російських товарів. У вічі падають позначки на ціннику «Наш імпорт», на яких написано: Італія, Польща, Швейцарія… Запитуємо у чоловіка в брендованій жилетці, який розкладає чай на полицю, що означає цей надпис. «Так у нас маркуються ексклюзивні товари, переважно європейського виробництва», - каже він. Щодо російських товарів, то чоловік зізнається, що у супермаркеті працює більше року і жодного разу не бачив позицій з Російської Федерації. 

Що каже експерт?

 Голова у Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко каже, що за чотири роки акції «Бойкотуй російське» на полицях українських магазинів значно зменшилася кількість товарів, які привозили з країни агресора. Але вони є.

«Бойкот російських товарів в Україні почався ще у 2014 році. За чотири роки бойкотування, ми не купили в Росії продуктів харчування на 4 мільярди доларів. Хоча подекуди їхні товари присутні у наших магазинах, однак, здебільшого, це позиції, які хочай вироблені в Російській Федерації, однак замовниками їх є міжнародні компанії. Це зазвичай – косметика, засоби особистої гігієни та побутова хімія. Інколи можна натрапити на позиції, у яких не вказана країна виробника. Здебільшого так роблять російські виробники, аби продати свій товар у нашій країні. Однак це вже є порушення і такі товари я не раджу купувати», - розповів Олексій Дорошенко.

Коментарі:

Петя Петров 02.02.2019 00:00

Надо сперва российский газ перекрыть! На него больше всего украинских денег идет!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую