ye-logo.v1.2

Будівництво на кістках на Полонщині: в пам’яткоохоронців нові версії

Суспільство 3108
За словами спеціалістів, детальніше про вік поховань можна буде говорити, провівши археологічні шурфування
За словами спеціалістів, детальніше про вік поховань можна буде говорити, провівши археологічні шурфування. Фото: з фейсбуку

На місці будівництва знайдено два десятки людських черепів та скелетів.

У селі Котелянка на Полонщині під час зведення амбулаторії сімейної медицини натрапили на страшну знахідку: десятки людських кістяків вигорнув з-землі назовні екскаватор під час земляних робіт. Як сайт «Є» повідомляв раніше, жителі села не знають достеменно, що це за масове поховання та розходяться в думках, чи доцільно будувати тут амбулаторію, чи ні. Наразі до справи долучилися пошуковці, поліція та пам’яткоохоронці, які мають встановити не лише вік поховання, але й, по-можливості, розшукати інші.

«Кілька днів тому ми разом зі спеціалістами з обласного відділу культури, посадовцями Полонської ОТГ та археологом Володимиром Захар’євим обстежили територію, де були знайдені кістяки людей. Прийняли рішення зупинити земляні роботи довкола об’єкта. Адже, вважаємо, що там ще можуть бути захоронення. Дослідивши місцевість та деякі архівні джерела, дійшли висновку, що це давнє кладовище, вік якого, щоправда, ще потрібно встановити. Відомо, що кладовище було розміщене поруч з давньою церквою, зведеною в 1841 році та зруйнованою у 30-х роках минулого століття», - каже Сергій Шпаковський, завідувач відділом охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області..

За словами спеціаліста, детальніше про вік поховань можна буде говорити, провівши археологічні шурфування.

«Ті кістяки, що довелося побачити, лежать з орієнтацією розташування могили схід-захід, тобто, так, як хоронять небіжчиків за християнським обрядом. Також простежується стліле дерево від домовин. На нашу думку, це може бути ХVIII – XIX століття. Звісно ж, ми не відкидаємо одразу версії про можливе поховання тут людей, які загинули в часи Голодомору. Вік достеменно можна встановити лише за допомогою археологічних досліджень».

Оптимально, за словами спеціаліста, провести геосканування.

«Про це ми проінформували як забудовника, так і органи місцевого самоврядування. Щоб не перекопувати велику територію в пошуку можливих поховань, варто залучити пошуковців, які за допомогою георадару зможуть виявити кожне захоронення, яке тут ще може бути. Тож, відповідно, кістяки буде легше підняти з-землі і перезахоронити», - каже Сергій Шпаковський.

Лише тоді, за словами спеціаліста, можна буде відновити земляні роботи на території майбутньої амбулаторії. Поки ж дозволено забудовнику зводити лише стіни.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую