ye-logo.v1.2
10 Липня, 2020

Лозовий зізнався, що заважає використовувати надра області

Суспільство 1663
Користуватися надрами належним чином заважає... зарегульованість законодавства
Користуватися надрами належним чином заважає... зарегульованість законодавства. Фото: www.adm-km.gov.ua

Хмельниччина має значні поклади щебеню, граніту та глини.

За повідомленням сайту Хмельницької ОДА, у 2018 році добувними підприємствами області видобуто майже 3,5 млн. тонн щебню, що на чверть більше ніж у попередньому році. Ц складає 6% у загальноукраїнському обсязі видобутку щебеню. За результатами 2018 року в області зросли і обсяги будівельної продукції на 15,8%,що у свою чергу збільшує попит на продукцію добувної промисловості.

Як повідомив голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, окрім покладів гранітів, які в основному переробляють в щебінь, Хмельниччина має значні поклади цегельно-черепичних глин, вапняків, пісків, гіпсу, каоліну інших корисних копалин.

«Але зарегульованість діючого законодавства з питань щодо отримання відповідних ліцензій та дозвільних документів не дозволяє в повній мірі використати наявний в регіоні потенціал. Насамперед існуючі проблеми стосуються досить тривалого терміну отримання спеціальних дозволів на користування надрами та гірничими відводами. Також є випадки затримок Державною службою геології та надр України розгляду документів на отримання, продовження дії спеціальних дозволів на користування надрами», – повідомив голова ОДА під час зустрічі із головою Державної регуляторної служби України Ксенією Ляпіною, обговорюючи проблемні питання надрокористування.

Крім того, потребує вивчення питання та прийняття узгодженого рішення стосовно запровадження безстроковості дії норм щодо права отримання спеціальних дозволів на користування надрами без аукціонів для власників цілісних майнових комплексів, на яких здійснюється виробництво кінцевої (готової) продукції, придатної для використання за призначенням кінцевим споживачем без додаткової промислової обробки (переробки).
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую