ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

Конструкції енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС перевірять на надійність

Суспільство 2195
Значну кількість обладнання для будівництва 3 та 4 енегроблоків було поставлено у 1987-1997 роках
Значну кількість обладнання для будівництва 3 та 4 енегроблоків було поставлено у 1987-1997 роках. Фото: зі сторінки Хмельницької АЕС у фейсбуці

Значна частина обладнання «морально застаріла».

«Енергоатом» до кінця 2019 року планує провести переоцінку надійності існуючих конструкцій енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції.

Про це під час громадських обговорень звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків №3,4 ХАЕС в Києві повідомив заступник головного інженера з нових блоків ХАЕС Геннадій Самосєй. Як зазначає ExPro, попереднє обстеження проходило у 2006-2007 роках.

«Згідно з чиннимм законодавством ми повинні провести додаткове обстеження. З метою проведення оптимізації обстеження і повторного підтвердження довговічності та надійності будівельних конструкцій енергоблоків №3,4, «Енергоатом» в 2018р оголосив конкурс на відбір компанії, яка зробить обстеження», - повідомив Геннадій Самосєй.

Планується, що таке обстеження будівельних конструкцій буде виконане вже цього року.

Також заступник головного інженера додав, що з 1987 по 1997 роки на ХАЕС для будівництва енергоблоків №3 і №4 було поставлено значну кількість обладнання. Частина обладнання вже «морально застаріла», а та частина, яка пройшла обстеження – була законсервована. «Хочу сказати, що значна кількість важкого обладнання вже змонтована і тому вважаємо недоцільним його не використати», - каже Геннадій Самосєй.

Нагадаємо, «Енергоатом» планує добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС. Стан готовності будівельної частини на момент припинення робіт енергоблоку №3 – 75 відсотків, енергоблоку №4 – 28 відсотків.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую