ye-logo.v1.2
26 Січня, 2020

На Хмельниччині законність штрафів Держпраці доводили через суд

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1242
За трьох працівників без трудових договорів наклали штраф на понад 300 тисяч гривень
За трьох працівників без трудових договорів наклали штраф на понад 300 тисяч гривень. Фото: news.dtkt.ua

Штраф наклали за трьох офіційно неоформлених працівників.

Хмельницький окружний адміністративний суд підтвердив законність та обґрунтованість дій Управління Держпраці у Хмельницькій області щодо накладення штрафу на підприємця у розмірі 335 тисяч 70 гривень за використання праці трьох офіційно неоформлених працівників.

«У грудні минулого року, під час інспекційного відвідування було встановлено, що підприємець допустив найманих працівників до роботи без укладення трудового договору. Зокрема, троє осіб працювали охоронниками виробничої бази з випалення деревного вугілля за цивільно-правовими договорами згідно розробленого графіку», - йдеться в повідомленні Державної служби з питань праці.

Однак, зазначають в установі, проаналізувавши зміст укладених цивільно-правових договорів і їх систематичне щомісячне переукладення є підставою для висновку, що договори перебувають поза межами правового регулювання цивільного законодавства. А тому за підміну трудових відносин цивільними угодами, а саме використання праці працівників без укладання з ними трудових договорів (контрактів) відповідно до статті 265 КЗпП України за кожного неоформленого працівника підприємець має сплатити штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Це, власне, і підтвердив суд.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую