ye-logo.v1.2
20 Серпня, 2019

У Хмельницькому вечором-спомином вшанували загиблого 17-річного айдарівця

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1161
Назар поїхав на Схід воювати, а матері сказав, що поїхав до Києва шукати роботу
Назар поїхав на Схід воювати, а матері сказав, що поїхав до Києва шукати роботу. Фото: ілюстрація khm.gov.ua

Айдарівець Назар Якубовський загинув у вересні 2014 року на Луганщині.

Пам'ять одного з наймолодших Народних Героїв України - Назара Якубовського вшанували днями у Хмельницькому Палаці творчості дітей та юнацтва. На вечорі-спомині були присутні мати бійця, родина Назарія, бойові побратими, представники волонтерських організацій, друзі та громадськість міста. Про це повідомляють у пре-службі міськради.

«Зі сльозами на очах, з теплом у серці про дитячі роки юного Героя розповіла член родини Назара Наталія Гуменюк, мати одного з однокласників Назара Ольга Пилипенко. Своїми спогадами поділилися вчителька Назара Кононенко Надія Зиновіївна та директори шкіл, у яких навчався Назар», - йдеться у повідомленні.

Багато теплих слів про Назара під час вечора присутні почули від його бойових побратимів, які згадуючи про нього, називали його «золотою дитиною», безвідмовним хлопчиною, який дуже хотів, щоб його пустили на бойове завдання.

«Там, на передовій, була можливість, якщо не десять, то тридцять разів загинути. Назар дуже просився до мене у групу, йому декілька разів відмовляли, тоді 17-річний хлопець приписав собі ще два роки і врешті-решт до нас потрапив, пішов воювати, - пригадує командир групи батальйону «Айдар» Михайло з позивним «Борода». - Завдяки таким як Назар хлоп’ятам, завдяки добровольцям влітку 2014 ми стримали ворога. Пам’ятайте про цих людей, і не лише у святкові дні, адже вони віддали найдорожче – своє життя для того, щоб ми з вами жили, ставте за них свічки пам’яті у церквах».

«Я щасливий від того, що був з Назаром і з такими як він хлопцями в одних окопах. Щасливий від того, що Хмельницький має такого Героя. Він міг створити сім’ю, народити дітей, мати свій дім… Натомість - сидів в окопах, брав у руки лопату, копав бліндаж, будував фундамент своєї країни. Пам’ятайте Назара та усіх наших хлопців» - додав бойовий побратим Назара, айдарівець Роберт.

Якубовський Назар Олександрович народився 20 грудня 1996 року в місті Хмельницькому. Весною 2014 року Назар поїхав на Схід. Матері сказав, що поїхав до Києва шукати роботу. А 3-го вересня хлопець перестав відповідати на телефонні дзвінки. Загинув боєць 5 вересня, коли військова колона у складі другої роти 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» потрапила у засідку ворога на трасі Луганськ-Щастя поблизу селища. Весела Гора, Луганської області. Тіло Назара вдалось ідентифікувати після експертизи ДНК.

Прощання з загиблим айдарівцем відбулося аж 26 березня 2015 року. Зі сльозами на очах, молитвами та вигуками “Герої” тоді на майдані Незалежності віддали останню шану бійцям батальйону “Айдар” - 31-річному Вадиму Шалатовському і 17-річному Назару Якубовському. Похований боєць на кладовищі у Шаровечці.

Назар Якубовський нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно), відзнакою "Народний Герой України" (посмертно), Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно). Рішенням Хмельницької міської ради бійцю присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" (посмертно).

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую