ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

Суспільство 2414
Хмельничани вшанували пам
Хмельничани вшанували пам'ять в'язнів фашистських концтаборів. Фото: www.adm-km.gov.ua

Містяни поклали квіти до меморіалу.

Сьогодні, 11 квітня, відзначають Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Як повідомляють у Хмельницькій ОДА, аби вшанувати їх пам'ять, хмельничани прийшли до монумента жертвам нацизму, що у мікрорайоні Раково.

«Сьогодні до монумента жертвам нацизму, що розташований на місці, де у роки Другої світової війни був концентраційний табір для військовополонених Шталаг 355, поклали квіти представники влади міста, ветерани, духівництво та небайдужі громадяни. Присутні вшанували пам’ять усіх, хто віддав життя у боротьбі з нацистською навалою, хвилиною мовчання та помолились за упокій їх душ», - йдеться у повідомленні.

Додають, що у січні 1942 року в передмісті Проскурова, на східній околиці міста (сучасний мікрорайон Ракове на території колишнього військового містечка) був створений німецький табір для військовополонених періоду Другої світової війни Шталаг 355 (нім. Stalag 355).

Умови в таборі були нелюдські, щодня там помирало близько 800 людей. У грудні 1943 всіх військовополонених відправили до Німеччини. Повернутися з концтабору «Шталаг–355» живим було майже неможливо.

Довідково:
У березні 1945 року на території найбільшого концентраційного табору Бухенвальд, коли керівництво табору та більша частина охорони втекли, в’язні підняли збройне повстання. Коли 11 квітня в концтабір увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті. Згодом день входження американців на територію Бухенвальду був прийнятий як дата, коли відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую