ye-logo.v1.2

На Хмельниччині в турецьких помідорах знайшли небезпечних шкідників

Суспільство 9659
Це вже не перший випадок на Хмельниччині, коли до нас потрапив вантаж з небезпечним шкідником
Це вже не перший випадок на Хмельниччині, коли до нас потрапив вантаж з небезпечним шкідником. Фото: agronews.ua

Вантаж повернули за межі країни.

У Хмельницькому на митному посту під час проведення фітосанітарного контролю у вантажі свіжих помідорів, вагою майже 15 тонн, який надійшов із Туреччини, було виявлено південноамериканську томатну міль. Личинки перебували в живому стані.

«Вантаж з небезпечним шкідником потрапив на Хмельниччину в п’ятницю, 5 квітня. Його вага – 14 тисяч 950 кілограмів. Під час процедури перевірки імпортних об’єктів регулювання були відібрані зразки, в яких виявлено личинки південноамериканської томатної молі. Вони перебували в живому стані. Того ж дня ми дали розпорядження увесь вантаж повернути. Цей шкідник відноситься до списку карантинних організмів, які відсутні на території України. Він пошкоджує рослини, родини пасльонових – помідори, картоплю, перець та дикорослі рослини. Щоб не допустити його поширення на території України, такі вантажі, як правило, або знищуємо, або повертаємо. Оскільки знищити ми можемо лише невелику партію, то вантаж було прийнято рішення повернути», - розповіла сайту «Є» Віра Моташко, начальник відділу карантину рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Додає, що у цьому ж транспортному засобі також був перець та кабачки. Тож і їх, разом з помідорами, завернули до Туреччини.

Нагадаємо, це вже не перший випадок на Хмельниччині, коли до нас потрапив вантаж з небезпечним шкідником. Майже 20 тонн помідорів, уражених личинками південноамериканської томатної молі Держпродспоживслужба завернула до Туреччини у червні минулого року.

Як стверджують в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, південноамериканська міль - небезпечний шкідник овочевих культур відсутній на території України, але поширений у багатьох країнах Європи, Африки та Південної Америки. У деяких країнах ця міль вважається шкідником №1. Втрати урожаю від нього можуть сягати 50-100 відсотків.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую