ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

Хмельницький відвідав предстоятель Православної церкви України Епіфаній

Суспільство 3094
Впродовж трьох місяців в ПЦУ перейшло понад півтисячі парафій
Впродовж трьох місяців в ПЦУ перейшло понад півтисячі парафій. Фото: Андрія Ящишена

В обласний центр привезли копію чудотворної ікони.

Сьогодні, 13 квітня, предстоятель Української православної церкви Блаженніший Епіфаній вперше відвідав Хмельниччину. В храмі Всіх святих землі Української, що на вулиці Тернопільській, 24, він провів літургію та молебень перед іконою копією Божої Матері «Кікської» («Милостивої»).

На літургію й молебень до храму прийшли сотні хмельничан. Після завершення служби Божої, Блаженніший Епіфаній звернувся до пастви з духовними настановами. Зокрема, він нагадав присутнім, що постити потрібно не лише фізично, а й духовно. Також у проповіді предстоятель Української православної церкви не оминув суспільну проблематику. Він закликав хмельничан не нехтувати громадянським обов’язком. В день голосування, 21 квітня, кожен повинен зробити власний обдуманий вибір.

Опісля Блаженніший Епіфаній поспілкувався з представниками преси про долю Української православної церкви й томосу.

Предстоятель ПЦУ вперше відвідав Хмельниччину.

«Томос — навіки засвідчує, що українська церква є автокефальною й входить у число інших помісних православних церков. Серед них ми займаємо почесне 15-е місце, — розповів Епіфаній. — Цей документ неможливо відкликати. Його доля й темп переходу парафій до нашої єдиної церкви не залежать від політичної кон’юнктури. Останнє залежить лише від рішення громад. Перехід в лоно Української православної церкви має бути добровільним вибором, без будь-якого примусу й насилля».

За його словами, впродовж трьох місяців в єдину Українську православну церкву вже перейшло понад півтисячі парафій. У цьому процесі Хмельниччина є однією з лідерів. Тут в ПЦУ перейшло більше 70-и парафій. Наразі вони проходять юридичну реєстрацію й зміну статутів про приналежність до іншого релігійного центру.

«Тобто вже є перші позитивні зрушення. Проте маємо працювати з людьми, адже є чимало православних християн, які ще не усвідомили, що в Україні діє єдина помісна церква», — підсумував Блаженніший Епіфаній.

Автором ікони вважають святого євангеліста Луку.

Також в рамках візиту предстоятеля ПЦУ в храм Всіх святих землі Української привезли копію ікони Божої Матері «Кікської». Її автором вважають святого євангеліста Луку. Свою назву ікона отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. Саме там, у місцевому монастирі, зберігається ця реліквія. Багато православних християн вірить у її чудотворні властивості.

«Сьогодні для мене важливий день, адже вперше наживо побачила Блаженнішого Епіфанія. Його настанови й благословення вселяють у серце надію. Нарешті ми дочекалися власної української помісної церкви. Крім того, я прийшла помолитися перед іконою Божої Матері», — поділилися хмельничанка Ніна.

Блаженнійший митрополит Епіфаній у співслужінні єпископату УПЦ очолив Божественну Літургію.

 Автор Андрій ЯЩИШЕН.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую