ye-logo.v1.2

Ювілей Анатолія Нестерука: уже півроку за гратами… Справу все ще слухають

Суспільство 4415
Фото: Олег Олексієнко

Цими днями виповнюється півроку з дня арешту колишнього міського голови Кам’янця-Подільського Анатолія Нестерука, якого громада нарекла «народним мером», та колишнього керуючого справами міськвиконкому Миколи Нечая.

 Вони й досі за гратами, а в Дунаєвецькому суді триває слухання «їхньої» кримінальної справи. Щоразу під час засідань у залі присутні представники громади, яка щиро вболіває за долю заарештованих СБУ й не втрачає віри, що їх виправдають. «Ніхто в Кам’янці не вірить, що вони хабарники», – така фраза вкотре прозвучала в залі суду.
Слухання відновилися після 20-денної перерви: потерпілий Євген Геселєв поскаржився Президенту, омбудсмену та генпрокурору, що Хмельницька прокуратура не дала йому ознайомитися зі справою. Наразі він запевнив, що прочитав усі дев’ять томів і жодних претензій не має. З 14 по 16 березня суд заслуховував свідків, зокрема, працівників виконкому та депутатів міськради. Ніхто з них не заявив, що вважає Анатолія Нестерука винним. Зате всі підкреслювали, що Анатолій Макарович дбав про наповнення бюджету, спрямування благодійних внесків на вирішення соціальних питань та підтримку комунальних підприємств.
Голова земельної комісії Микола Розбам повідомив, що для більшості депутатів рішення щодо передачі в оренду ділянки – рядове. Що стосується благодійного внеску, то всі підприємці, які отримують у місті земельні ділянки, щось вкладають у його розвиток. Якби цей чималий шматок землі віддали будь-кому абсолютно безкоштовно, владу б звинуватили в розбазарюванні власності громади. Дивною для голови комісії була й та ситуація, що бізнесмени, котрі збиралися щось будувати, скаржилися, що не мають коштів, а відтак не бажали сплачувати обумовлений радою внесок. “Немає грошей – для чого братися за будівництво?!” – задав риторичне питання Микола Розбам. Інші депутати та посадовці також підтвердили, що рішення щодо ділянки приймалося колегіально, й спочатку його обговорювали комісії, фракції. «На сесію ми йдемо вже із сформованою думкою, – заявила Лілія Бевз, – і міський голова на неї не може вплинути. У Анатолія Макаровича була своя думка, він вважав за краще будувати на цій ділянці житло, а не гаражі, як планував Геселєв. Депутати його переконали, що житло поруч із цвинтарем недоречне. Тоді він погодився на гаражі, але підкреслив, що вони мають бути сучасні, двоярусні». Коли приймалося це рішення, ніхто не вважав, що благодійна допомога у розмірі 300 тисяч гривень для розвитку соціальної інфраструктури міста може розцінюватися як хабар. Ще в попередньому скликанні (за Олександра Мазурчака) міськрада запровадила практику благодійних внесків за оренду землі, адже такі правила діють і в усіх містах України. Може, депутати нарешті розвіють міф про те, що Нестерук міг впливати на рішення задля особистої вигоди?!
Начальник управління економіки Майя Гурська в суді пояснила, що вже понад 20 років знає Анатолія Нестерука як порядну, висококваліфіковану людину. Також повідомила й про те, що підприємство «Вест 2002» (належить Геселєву й компаньйонам, фігурує в справі) є економічно проблемне, бо не використовує найманої праці, мало проблеми зі сплатою податків, з приводу чого міська влада заслуховувала його керівництво. Начальник фінансового управління Олександра Шевчук повторила свої попередні свідчення про те, що фонд соціально-економічного розвитку міста наповнюється шляхом благодійних внесків. Повідомила й про те, що комунальні підприємства, як і всі юридичні особи, мають право отримувати благодійну фінансову допомогу, яку спрямовують на господарські витрати, виплату заробітної плати. Це передбачено постановою Кабміну. Нагадаємо, ПП «Вест 2002» перерахувало кошти комунальному підприємству “Кам’янецький парк” згідно з листом виконкому про надання благодійної допомоги.
Нагадаємо, що Анатолій Нестерук та його перший заступник Валерій Андрухович, нині безробітний, свідчать: про наміри Геселєва й компаньйонів надати благодійну допомогу місту за вирішення земельного питання вони вперше дізналися від начальника Держкомзему Віктора Кравчука. Останній заперечує цей факт, як і Геселєв та Костинський. Та під час березневих слухань згаданий факт підтвердив ще й колишній заступник міського голови Олег Демчук. «Йшлося про суму 300-350 тисяч гривень, – сказав він. –На цій нараді в міського голови одразу ж і обговорили, куди ці кошти варто потратити. Вирішили: на комунальне підприємство «Кам’янецький парк», де були проблеми із виплатою зарплати та сплатою податків, а також на участь міста в міжнародній виставці «ЕКСПО-2010» в Шанхаї». Виходить, рішення знову було колегіальним?! Євген Геселєв далі наполягає: надавати благодійну допомогу його примушували.
Суд допитав також двох понятих, молодих мешканців Хмельницького та Городка. Якщо вірити їм, то на вулиці в Хмельницькому до них підійшли працівники СБУ і запропонували поїхати в Кам’янець, бути понятими при передачі Геселєву коштів, які він мав би вручити Нестеруку в якості хабара. Обоє були присутні і в кабінеті Нечая під час обшуку. Вони не могли пригадати, скільки разів їх возили до Кам’янця – два чи три, якою була сума, хто був присутнім тощо. «Амнезію» пояснюють: у такій ролі вони вперше.
Людей, які повертаються щоразу після суду з Дунаєвець, інші члени громади довго розпитують по телефонах, на вулицях. Тепер же вони навряд чи зможуть щось конкретне повідомити усім, хто тривожиться за долю ув’язнених: суддя заявив, що люди заважають працювати і спровадив їх на вулицю. Справді, приміщення Дунаєвецького суду вельми затісне для такої кількості слухачів. Але хіба це проблема громадян?! Слухання відкриті, тож люди сподівалися, що можуть бути присутні в залі, аби підтримати свого «народного мера». Та весь цей час у суді триває ремонт, і кам’янчанам доводиться лавірувати між будівельними козлами, мішками з цементом, відрами з фарбою. І все ж за Дунаєвецький суд можна порадіти: хоч він не стане просторішим, але, поки розглядається справа Нестерука й Нечая, точно «похорошіє».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую