ye-logo.v1.2
5 Квітня, 2020

Куди подіти шкаралупу від освячених яєць?

Суспільство 2780
Залишки освяченого можна приносити до церкви, там його утилізують
Залишки освяченого можна приносити до церкви, там його утилізують. Фото: vinnytsia-museum.in.ua

Після Великодніх свят досить часто виникає питання: чи викидати шкарлупу від крашанок та різні наклейки із зображенням Христа чи Діви Марії, які наносяться на яйця, у сміття чи зберігати, як церковну святиню?

Відповісти на це запитання ми попросили настоятеля храму Юрія Переможця Православної церкви України, протоієрея Ярослава Крупського.

«Потрібно ставитися із благоволінням до всього освяченого, — каже отець Ярослав. — Священик звершує молитву, тим самим благословляючи плоди, їжу, вербу, тому викидати на смітник освячені залишки заборонено. Їх потрібно спалити, а попіл закопати під плодовим деревом. Треба вибирати місце, яке не оскверняється. Ще один варіант – висипати попіл на течію річки, щоб ніхто не ходив по тому, що було окроплено свяченою водою. Так само треба вчиняти з іконами та богослужбовими книгами. Залишки освяченого можна приносити до церкви, там його утилізують».

Священики не радять використовувати для пасхальних яєць різноманітні наліпки, особливо із зображенням святих. Вони виготовлені масовим тиражем і не мають особливої духовної цінності. Це повинна бути не наліпка, а власноруч зроблений розпис із вірою у серці. А із зачерствілої паски можна зробити грінки або сухарі. Також не забороняється підгодовувати освяченим хлібом птахів.

Катерина СТУЧІНСЬКА.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую