ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

День пам'яті та примирення: у Хмельницькому поклали квіти до меморіалів

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 2731
8 травня в Україні вшановують День пам'яті та примирення
8 травня в Україні вшановують День пам'яті та примирення. Фото: автора

Заходи відбулись на трьох локаціях обласного центру.

Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Саме в цей день у 1945 році набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. З 2015 року 8 травня українці аби вшанувати подвиг минулих поколінь, кладуть квіти до меморіалів. Відбулись пам’ятні заходи і в обласному центрі. Містяни прийшли віддавати честь на Військове кладовище, до меморіалу Слави та Вічного вогню

«Для мене сьогодні свято. У 1944 році я звільняв Проскурів і був поранений поблизу села Западинці. Тоді Проскурів був невеличким містечком, а сьогодні — місто європейського зразка. Я радію від того, що молоде покоління шанує цю знаменну дату – 74 роки завершення війни», - розповідає 97-річний мешканець Старої Синяви Михайло Купчишин, який прийшов покласти квіти на Військове кладовище.

Разом із ним на пам’ятні заходи до обласного центру приїхав голова Старосинявської районної організації ветеранів Афганістану Олександр Осадчук. Каже, ветеранам потрібен затишок, повага.

На Військовому кладовищі відбулись меморіальні заходи

«Ми повинні пам'ятати про ветеранів. Треба розуміти, що війна вона скрізь війна. В ній добра немає», - додав Олександр Осадчук.

Очільники міста та області долучились до вшанувань

«Тих людей, які пройшли війну залишилось дуже мало, - зазначив голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний. Нам потрібно їх підтримувати і пам’ятати. Те що вони пережили – це має стати своєрідним застереженням для майбутніх поколінь, які вони мають закарбувати у пам'яті. Ми пам’ятаємо визволителів уже 74 роки».

Михайло Купчишин визволяв Проскурів

Нагадаємо, що у 2015 році президент Петро Порошенко підписав указ, яким запровадив 8 травня День пам’яті та примирення. Як повідомляє «Радіо Свобода», Саме в цей день у 1945 році набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Український Інститут національної пам’яті вважає, що ця дата дає можливість оцінити внесок українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

Містяни поклали квіти до меморіалу


 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую