ye-logo.v1.2
22 Вересня, 2019

«Весняний період цього року виявився унікальним», - синоптик

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2729
Короткочасні дощі часом таки випадатимуть в травні і надалі
Короткочасні дощі часом таки випадатимуть в травні і надалі. Фото: з архіву

За словами місцевих гідрометеорологів, крім травня, дощитиме ще й в деякі літні місяці.

Холодний початок травня та проливні дощі примушують все частіше заглядати до прогнозів, які дають синоптики. Адже для більшості така температура видається нетиповою для цієї пори року. Втім, така погода не дивує синоптиків, які кажуть, що іноді весна підкидає і такі «сюрпризи».

«Весняний період цього року виявився унікальним за датами настання, як, до речі, й минулорічний. Але ця унікальність пропорційно протилежна, - зазначає завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова. - Так, якщо в минулому році весна за середньодобовими температурними показниками на Хмельниччину прийшла дуже пізно - 25 березня, то в цьому році, навпаки, дуже рано - 29 січня. Але, до прикладу, таке бувало і в 2002 та 2016 роках. Тоді весна настала на Хмельниччині навіть раніше ніж цього року, а саме 22 та 26 січня відповідно».

Але це не означає, каже синоптик, що прийшла весна - і одразу стало тепло.

«Цьогорічна весна затяжна. В більшості днів - вона прохолодна та вітряна. В останні дні квітня ми все ж таки дочекались справжнього майже літнього тепла, але радувало воно нас недовго. На першотравень вплив південного циклону спричинив суттєве похолодання та дощі. До речі, опадів з початку травня у нас випало вже забагато: більше 80 відсотків від місячної норми», - каже Вероніка Апполонова.

Втім, за її словами, дуже засмучуватись не варто. Найближчими днями денна температура повітря почне поступово підвищуватись і вже 10-13 травня вона наблизиться до відмітки +20. Але короткочасні дощі часом таки випадатимуть.

«За даними Українського гідрометеорологічного центру, протягом всіх літніх місяців очікується температура в середньому на 2 градуси вищою за норму. Найтеплішим буде липень. Стосовно опадів, то їх кількість синоптики передбачають більшою за норму, крім травня, ще й у червні та серпні».

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую