ye-logo.v1.2

Підробка водійських документів: що за це загрожує і як захиститися

Суспільство 21224
Українське законодавство кваліфікує підробку документів за статтею 358 Кримінального кодексу України
Українське законодавство кваліфікує підробку документів за статтею 358 Кримінального кодексу України. Фото: ukrinform.ua

На Хмельниччині правоохоронці досить часто виявляють водіїв, які мають «липові» документи на автомобіль.

В цьому році патрульні Хмельниччини виявили 38 водіїв, які мали підроблені документи.

«Досить часто приходять повідомлення про те, що кермувальники надають свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу або водійські посвідчення, які містять ознаки підробки. Лише цього тижня патрульні виявили трьох таких водіїв», - розповідає речник патрульної поліції у Хмельницькій області Людима Чернилевська.

За підробку документів можна сісти за грати

Законодавство України визначає, що підробленими вважаються не тільки повністю фальшиві документи (повна підробка), але й справжні документи, в які внесені будь-які зміни, що спотворюють їх зміст (часткова підробка).

«Інколи водії «дописують» у водійські права категорію, яка дозволяють їм керувати різними видами транспорту. Є кермувальники, які інколи не знають, що вони купили автомобіль з підробленими документами. Але вже після покупки бажаного авто з’ясовується: автомобіль крадений, власник несправжній. Хоча в реєстрі жодного натяку на це», - каже Інна Глега, речник Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області.

Українське законодавство кваліфікує підробку документів, штампів, печаток або бланків як сукупність злочинів за статтею 358 Кримінального кодексу України.

«Щодо покарання, то згідно з цією ж статтею, за подібні дії карають штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Якщо порушник підробив документи повторно, його очікує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк. Використання завідомо підробленого документа - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років», - пояснює Інна В’ячеславівна.

Чи підроблені документи можна перевірити онлайн

Міністерство внутрішніх справ запустило онлайн-сервіс, де можна перевірити і оплатити адміністративні правопорушення, отримати інформацію про авто та посвідчення водія, перевірити авто по VIN-коду та записатись в електронну чергу.

Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, зазначена на бланку свідоцтва, крім особистих даних власника транспортного засобу. Сервіс надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року, її оновлення здійснюватиметься щомісячно.

Сервіс перевірки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу знайдете тут.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую