ye-logo.v1.2
10 Липня, 2020

Хмельничанам пропонують на день відмовитись від поліетилену

Суспільство 2198
Третього липня відбудеться всеукраїнська акція «День без поліетилену»
Третього липня відбудеться всеукраїнська акція «День без поліетилену». Фото: автора

У рамках всеукраїнської акції.

 Українцям пропонують прожити один день, 3 липня, без поліетиленових пакетів в рамках всеукраїнської акції «День без поліетилену». Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради закликає жителів міста долучитися до всеукраїнської акції.

Містянам радять відмовитися від пластикових пакетів, одноразового посуду, натомість ходити на закупки з власними торбинками. «Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі», - йдеться у повідомленні.

Довідка: За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому щороку до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше, ніж двісті років, а пластик - майже 450 років.

Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави. В Євросоюзі до 2021 року хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Цю ініціативу уже підтримали понад 250 компаній відомих брендів.

В Україні зареєстровано законопроект про зменшення кількості пластикових пакетів в цивільному обігу № 9507 від 28.01.2019, який передбачає заборону реалізації поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року. Також законопроектом передбачено обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) у відповідності до національних стандартів з 1 січня 2021 року.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую