ye-logo.v1.2

Як зекономити дрова зимою На правах реклами

Суспільство 6728
У якості палива для камінів та пічок має значення період заготівельних робіт та як проходив процес сушіння.
У якості палива для камінів та пічок має значення період заготівельних робіт та як проходив процес сушіння.. Фото: drova.km.ua

У Хмельницькій області загалом 1409 сіл, серед яких близько 11% не має проведеного газопостачання.

Навіть якщо село і газифіковане, опалювати будинок газом не дуже економно — ціни на енергоносії ростуть скаженими темпами. Саме через це печі та каміни магазину https://pelletshome.com.ua/pechi-i-kamini/ мають великий попит. Частина з них споживає вугілля, але більшість використовує у якості палива деревину. Розбираймося, як економити дрова взимку і що для цього треба робити влітку.

Готуємо паливо правильно

В першу чергу, будемо визначатися: дерево — це багаторічна рослина, а деревина — це продукти її переробки. Найцінніше в деревині це стовбур, а найкраща частина стовбура знаходиться посередині. Окрім того, є і породи дерев, хвойні та листяні. До того ж у якості палива для камінів та пічок має значення період заготівельних робіт та як проходив процес сушіння.

Оптимальним періодом для заготівлі дров вважається зима, оскільки усі процеси в рослині пригальмовуються. Після зрізання стовбур розділяють на 6-8 полін, враховуючи, що максимальний діаметр поліна не має бути більшим за 10 см, через те, що великі брила деревини повністю можуть не догоріти. Поколоті дрова складають під навісом та лишають до наступної осені.

Як зекономити до 40% дров

Важливо пам'ятати, що деревина складається з 70% газу, решта — тверда речовина. Якщо порівнювати з вугіллям, картина прямо протилежна, через що зайва волога у дровах — критичний фактор. Спалити вологі дрова не проблема, проблема отримати максимально високий коефіцієнт корисної дії. До того ж, коли ми спалюємо вологі дрова, в димарі створюється креозот, олієподібна речовина, яка налипає на стіни димаря.

Звісно, чим більше креозоту налипне на стіни димаря, тим швидше зникне тяга і тим швидше нам доведеться чистити піч або готуватися до гасіння пожежі. Щодо вибору породи дерева, то обирати у наших краях доводиться з бука, ясену, сосни, ялини, дубу та берези. Враховуємо, що теплотворність (у нашому випадку, ефективність) листяних порід у 1,5-1,7 раза вища. Звідси висновок, що спалюючи сосну, ялину та інші хвойні породи, палива піде у тих самих 1,5-1,7 раза більше.

Щодо конструкції печі або каміну теж є декілька зауважень:

  1. Якщо конструкція не передбачає попільника, ефективність згоряння буде вищою.
  2. Максимальна герметичність топки забезпечить більший ККД та більшу економію палива.
  3. Відбір повітря з вулиці збагачує камеру згоряння киснем, що додає ефективності процесу горіння.
  4. Температура повітря з вулиці також має значення — чим тепліше повітря, тим вища ефективність горіння.

Враховуючи ці прості, але надважливі фактори, можна дійсно зекономити не менш ніж 40% пального тільки за один опалювальний сезон.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую