ye-logo.v1.2
6 Серпня, 2020

У Нетішині відкрили центр допомоги для військових та їхніх родин

Суспільство 1848
Окремо в центрі облаштували кімнату для жінок які постраждали від домашнього насильства
Окремо в центрі облаштували кімнату для жінок які постраждали від домашнього насильства. Фото: Центру відновлення

Соціальний проєкт переміг у конкурсі від Українського Жіночого Фонду.

Вчора, 16 липня, у Нетішині відкрили Центр відновних практик для сімей учасників АТО, переселенців та тих хто опинилися у складних життєвих обставинах. Ініціаторками відкриття центру стали громадські активістки з Нетішина та Славути Олена Матросова, Наталія Коваль та Лілія Джуренко. Їх проєкт відібрали у конкурсі від Українського Жіночого Фонду, завдяки цьому на реалізацію задуманого вони отримали 160 тисяч гривень.

Співавторка проєкту Олена Матросова розповідає, що основна частина фінансового ресурсу пішла на ремонт та меблі, а також на навчання фахівців центру. Сама ідея проєкту, за словами Олени, виникла неспроста.

«Мій брат військовий. І якогось дня він мені подзвонив й розповів про свого товариша, який повернувшись із зони військових дій у відпустку, наклав на себе руки. Йому, як і моєму братові, було 23 роки. Ця подія глибоко засіла у моїй пам’яті. Тому, коли ми працювали над проєктом, одразу вирішили, що це буде саме психологічна допомога військовим та їхнім родинам. Тому що зараз дуже мало уваги приділяється саме цій проблемі», - розповідає Олена.

І додає, що заняття у центрі проводитимуть для усіх охочих, вони будуть як групові, а також індивідуальні. Фахівці центру розробили програми з арт-терапії, групові заняття з медіації, які використовуються для вирішення конфліктів, тож підходить для сімейних пар. А психологічна відновна практика «коло» використовується для групових занять.

«Це будуть і дитячі заходи. Оскільки військових часто лякає словосполучення «психологічна допомога», ми вирішили організовувати заняття для дітей і татусів, аби останні активніше долучались. Також ми хочемо поспілкуватись з хлопцями, проаналізувати їхні потреби і створити базу з індивідуальними картками програм відновлення. Нікого силувати до занять не будемо, всі мають брати участь за власним бажанням. Ми намагались продумати заняття так, аби всім хотілось взяти участь»,- пояснює Олена Матросова.

В рамках проєкту організатори підписали меморандум зі Славутською міською радою, яка зобов’язалась безкоштовно довозити до центру всіх охочих зі Славути. Серед працівників центру - психологи та волонтери, які працюють на громадських засадах.

Окрім цього, в центрі облаштували окрему кімнату для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

«В ній є всі необхідні речі, аби жінка мала прихисток на кілька днів, поки відповідні служби не нададуть допомогу. Скористатись цією кімнатою можна навіть серед ночі, ми хочемо, щоб ключ від неї також мали правоохоронці», - додає Олена.

Знаходиться центр за адресою: м. Нетішин, вулиця Набережна, 7а.

Читайте також: У Хмельницькому бійцям-добровольцям планують ввести пільги на сплату комуналки

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую