ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Президент! Ветуй закони»: хмельницькі підприємці мітингували проти законодавчих змін

Суспільство 2611
Людей на мітингу було не багато — лише кілька десятків
Людей на мітингу було не багато — лише кілька десятків. Фото: автора

На їх переконання, нові закони зруйнують дрібну торгівлю.

Сьогодні, 7 жовтня, на майдан Незалежності у Хмельницькому вийшли підприємці, яких обурили законодавчі ініціативи у сфері торгівлі. Вони провели підготовчу акцію протесту.

На акцію протесту в обласному центрі прийшло небагато людей — лише кілька десятків підприємців. В руках вони тримали плакати з гаслами «Президент! Ветуй закони» та «Зе! Хто кого?».

За словами голови профспілки захисту підприємництва міста Хмельницького Надії Кнець, людей обурили законопроєкти №1053-1 та №1073. Перший стосується запровадження касових апаратів для підприємців спрощеної форми оподаткування другої-четвертої груп. Інший же запроваджує інструмент так званого «кешбеку», який фактично заохочує покупців за гроші доносити на продавців.

«На стадії обговорення законопроєктів наші представники звертали увагу нардепів, що детінізацію в торгівлі потрібно починати не з дрібних підприємців, а з митниці та великих торговельних мереж. Як бачимо, до наших слів не прислухалися й депутати проголосували за законодавчі зміни. Тому ми просимо президента накласти на них вето», — зазначила Надія Кнець.

Також вона розповіла, ці законопроєкти лише погіршать економічну ситуацію. Вона вважає, що малі підприємці будуть змушені закритися, адже для них витрати на придбання та обслуговування касових апаратів і кодування товарів будуть надто високими. Окремі з них навпаки будуть шукати шляхи ухилення від встановлення касових апаратів і зменшення податків.

«Натомість хочемо, щоб представники Офісу президента та парламенту сіли за стіл переговорів з підприємцями. Якщо дійсно у державі є велика необхідність запровадження касових апаратів навіть для торгівців на базарах, ми готові підказати, як це зробити, щоб не нанести удару по малому бізнесу», — наголосила Надія Кнець.

Підприємці вимагали у Зеленського накласти вето на законопроєкти №1053-1 та №1073

Підприємці вимагали у Зеленського накласти вето на законопроєкти №1053-1 та №1073

Наприкінці акції протесту присутні прийняли резолюцію до президента. У ній йдеться, що законопроєкти, які ще має підписати Володимир Зеленський, вплинуть на подорожчання товарів та послуг для населення та збільшать корупційні ризики. Тому пропозиції підприємців наразі складаються з трьох пунктів:

  1. Дозволити фізичним особам-підприємцям другої-четвертої груп використовувати в господарчій діяльності реєстратори розрахункових операцій (касові апарати — авт.) на добровільній основі;
  2. ФОПам другої групи збільшити обсяги господарчої діяльності реєстраторів розрахункових операцій до п’яти мільйонів гривень;
  3. ФОПам третьої групи збільшити обсяги господарчої діяльності реєстраторів розрахункових операцій до десяти мільйонів гривень.

Надія Кнець наприкінці зазначила, що це лише підготовча акція протесту. А наступного тижня підприємці з різних частин країни приїдуть у Київ мітингувати під Офісом президента України. Також підприємці звертатимуться у Хмельницьку міську раду, щоб місцеві депутати підтримали на черговій сесії їх звернення до президента.

Нагадаємо, вчора, 6 жовтня, на хмельницькому майдані Незалежності люди продовжувати мітингувати проти прийняття положень «формули Штайнмаєра».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую