Гаряча тема:
- Війна
З початку листопада на Хмельниччині місцями заборонять ловити рибу

Заборона стосується лише зимувальних ям.
З першого листопада на території Хмельницької області стартує заборона вилову риби у зимувальних ямах. Вона триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту в наступному році.
За інформацією управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, з настанням холодів у риб різко знижується активність і сповільнюються реакції на подразники. Саме у цей час вона дуже вразлива, тому збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.
«Зимувальна яма — це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в холодний період. У річках вони розташовані у найглибших місцях з уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел», — повідомляють у пресслужбі обласного управління.
Таким чином для збереження водних біоресурсів управління Держрибагентства у Хмельницькій області видало наказ про заборону на лов риби у зимувальних ямах. Заборона триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту в наступному році.
Отож, перелік визначених зимувальних ям такий:
- Мартинківське водосховище: акваторія площею 2,82 гектара на річці Збруч поза межами села Мартинківці Городоцького району, акваторія Мартинківської гідроелектростанції та гирла річки Ушука села Мартинківці;
- річка Збруч: акваторія довжиною 300 метрів поза межами села Мала Бережанка Чемеровецького району й акваторія поблизу села П’ятничани Чемеровецького району;
- басейн річки Збруч: «Збручанська водойма» — вверх по течії від дамби біля села Вочківці Волочиського району;
- річка Горинь: Полянський піщаний кар’єр від залізничного мосту по витоку річки Горинь 50 метрів, Славутського району;
- водосховище на річці Полква в межах Теофіполя (Теофіпольське водосховище): погирлова ділянка 100 метрів від водозабору на водосховищі річки Полква в межах Теофіполя та акваторія площею 4,85 гектара на водосховищі річки Полква між Теофіполем і селом Михнівка;
- Щедрівське водосховище: акваторія площею 5 гектарів у районі Летичівської птахофабрики;
- Новокостянтинівське водосховище: акваторія 4,23 гектара, 400 метрів від Новокостянтинівської гідроелектростанції;
- річка Вовк: у пригирловій ділянці річки Вовк площею 2,87 гектара;
- річка Південний Буг: акваторія 3,89 гектара мікрорайону Гречани та акваторія площею 3,89 гектара, 150 метрів від дамби до парку «Острів кохання», що в обласному центрі.
Крім того, Хмельницький рибоохоронний патруль створив інтерактивну карту зимувальних ям на період 2019-2020 років.
Читайте також: У Хмельницькому почали інвентаризацію водойм
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: