ye-logo.v1.2

Хмельницькі аграрії планують їхати у Київ, аби не допустити продажу землі іноземцям

Суспільство 2088
Хмельничани вимагали не допустити продажу земель сільськогосподарського призначення іноземцям
Хмельничани вимагали не допустити продажу земель сільськогосподарського призначення іноземцям. Фото: автора

Цього тижня парламент має розглянути законопроєкт про ринок землі.

Така заява прозвучала з уст аграріїв сьогодні, 11 листопада, під час акції протесту, яка перемістилася з траси поблизу села Прибузьке Хмельницького району, до стін Хмельницької облради. Понад сотня людей зібралася на майдані Незалежності з вимогою не допустити продажу земель сільськогосподарського призначення іноземним громадянам і компаніям. Деякі з присутніх переконані, що українці мають природне право на будь-який спротив продажу землі.

За інформацією преслужби Верховної Ради України, саме сьогодні проходило засідання погоджувальної ради депутатських фракцій. Вони розглянули питання внесення до порядку денного парламенту законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». В результаті голови фракцій і депутатських груп не підтримали пропозицію зняти його з розгляду на цьому тижні. Це рішення викликало невдоволення серед хмельницьких аграріїв, які зібралися на акцію протесту.

«Ми отримали інформацію, що погоджувальна рада внесла у порядок денний законопроєкт про ринок землі. Нардепи цього тижня, ймовірно завтра, мають проголосувати за нього у першому читанні, — розповідає представник «Всеукраїнської аграрної ради» Ігор Гай. — Тому моє бачення: ми повинні довести свою справу до кінця й поїхати в Київ під стіни Верховної Ради України, щоб домогтися неприйняття цього законопроєкту в першому читанні».

На хмельницький майдан Незалежності аграрії привезли кілька тракторів
Загалом на акції протесту зібралося більше сотні людей
«Ми повинні довести свою справу до кінця й поїхати в Київ під стіни Верховної Ради України, щоб домогтися неприйняття цього законопроєкту в першому читанні», — Ігор Гай (з лівого боку)

За словами заступника голови спілки «Всеукраїнська аграрна рада» Аліма Міщука, нині стоїть питання не в тому, чи дозволити продаж землі, а кому її продавати.

«Ми проти того, щоб землі сільськогосподарського призначення скупили чужинці. Ми проти того, щоб українець на власній землі був наймитом. Людина має продавати землю сусідові, вітчизняному фермеру, державі, а не іноземцям, — наголошує Алім Міщук. — Натомість, депутати хочуть продати сільськогосподарські землі будь-кому, хто цього захоче».

Проти продажу сільськогосподарських земель іноземцям під час акції протесту висловилися місцеві фермери, громадські діячі та навіть представники обласної влади. Зокрема, співголова громадської організації «Комітет захисту рідної землі» Кузьма Матвіюк вважає, що винесений на розгляд нардепів законопроєкт — це шлях до обезземелення українців.

«Наші предки, які проливали кров за рідну землю, навіть у страшному сні не могли уявити, що наше покоління продасть її іншим країнам. Так вже вчинили в Аргентині, що стало справжньою національною трагедією, — переконаний Кузьма Матвіюк. — Продаж української землі є замахом на наше життя. Тому переконаний, що ми маємо природне право на будь-який спротив продажу землі».

Загалом присутні скептично ставляться до того, що центральна влада одразу прислухається до вимог мітингувальників. Проте вони готові й далі відстоювати свою позицію на місцевому та всеукраїнському рівнях.

Нагадаємо, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний під час мітингу зазначив, що його позиція солідарна з думкою депутатів облради, які проголосували за звернення до президента щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення іноземним громадянам і компаніям. На його переконання, нинішній законопроєкт потрібно доопрацювати.

До речі, аналогічне звернення до органів центральної влади свого часу прийняла низка місцевих рад області. Зокрема, й Хмельницька міська рада.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую