ye-logo.v1.2

Вперше у Хмельницькому відбувся Форум молитви за сиріт

Суспільство 2732
Почали молитву за сиріт - діти
Почали молитву за сиріт - діти. Фото: автора

Мета заходу – об’єднати суспільство навколо проблеми сирітства.

Сьогодні, 19 листопада, в обласному центрі вперше відбувся форум, присвячений Всеукраїнському «Дню молитви за сиріт». Організатори заходу на одному майданчику зібрали представників духовенства, влади, усиновлювачів, керівників дитячих будинків, громадські організації аби обговорити як вирішити проблему сирітства.

«Ми віримо, що такі форуми ми будемо проводити щороку. Сподіваємось, тут вирішиться деякі питання і зможемо привернути до них увагу влади й різних організацій. Якщо об’єднаємось, то потужніше зможемо говорити. Головна тема сьогоднішнього зібрання — шляхи розв'язання проблеми сирітства в області», - каже голова громадської організації «Хмельниччина без сиріт» Тетяна Воронцова.

На форум запросили Миколу Кулебу, уповноваженого Президента України з прав дитини. За його словами, зараз чимало дітей з кризових родин навчаються і живуть в інтернатах. Такі діти не можуть бути усиновлені, бо у них немає статусу сироти.

Будиночки змайстрували власноруч діти
Микола Кулеба приїхав на форум
Форум відбувся вперше у Хмельницькому

«Важливо, аби сьогоднішня дискусія дала зрозуміти, що найбільшою цінністю сьогодні є дитина. Ми, як держава, не можемо допустити, щоб ця цінність була на смітнику або помирала без шматка хліба, блукала десь роздягнена, зазнавала насильства. Як суспільство, не можемо допустити, щоб діти потрапляли в інтернати. Адже 1,5% дітей, а на Хмельниччині трошки більше, сьогодні живуть і навчаються в інтернатних закладах, часто не бачать своїх батьків. Переважна більшість — це не діти сироти, а діти які мають батьків, але з тих чи інших причин вони вимушені жити в інтернатах. Більшість не має статусу сироти, але відчуває біль покинутості й сирітства в серці», - стверджує Микола Кулеба.

В рамках форуму були представлені світлини дітей, яким потрібна родина та дітей, які знайшли сім'ю. Окрім того, проходили різні майстер-класи, а вихованці різних навчальних закладів міста власноруч змайстрували невеличкі будиночки, які є символом дому для малечі, що мешкає у дитячих будинках.

«Навчальний заклад мого сина долучився до акції й створив будиночок. Ми один принесли від класу, а один зробили самі вдома. Я вважаю, що сьогоднішній захід дуже потрібен. Ми маємо прагнути до того, щоб діти жили в сім'ях і не були обділені материнською турботою і банківським теплом», - розповідає Мая Попович.

За її словами, ці будиночки – символ того, що дитина яка росте в інтернатних закладах, у майбутньому має мати свою сім'ю і свій дім.

Підсумувати усі думки планують на засіданні за круглим столом, де, також, заплановано підписання меморандуму про співпрацю між органами влади, інститутами громадянського суспільства, представниками конфесій та бізнесу. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую