ye-logo.v1.2

Частина лікарень на Хмельниччині не готова до реформи

Суспільство 4775

Якщо заклади не встигнуть завершити перетворення і обновити ліцензії, то з квітня наступного року залишаться без фінансування.

З 1 квітня 2020 року в Україні розпочнеться наступний етап медичної реформи. Зміни розпочнуться на вторинній ланці. Фактично, це стосується лікарень, а якщо точніше - закладів, де спеціалізована медична допомога надається в амбулаторних або стаціонарних умовах. У Хмельницькій області наразі функціонує 38 таких закладів охорони здоров’я.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я області Якова Цуглевича, наступного року в цих закладах змінюється механізм фінансування: замість медичної субвенції на утримання закладів охорони здоров’я буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з Національною службою здоров’я України за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Для цього медичні установи мають підписати відповідні угоди з НСЗУ.

«Вид оплати для закладів охорони здоров’я вторинного рівня відрізняється від первинного. Держава буде платити 60 відсотків закладу з глобального бюджету, а 40 відсотків заклад має заробити сам. Цих 40 відсотків - це 20 - за медичні послуги та ще 20 - за інші. Наприклад, з плати за палати підвищеного комфорту або за інші послуги, які не є медичними», - пояснює Яків Цуглевич.

За інформацією Департаменту, із 38 закладів охорони здоров’я вторинного рівня наразі у статусі комунальних неприбуткових підприємств працює 35 або 92,1% від усіх закладів вторинної медичної допомоги. Не завершено процес перетворення Орининської та Чорноострівської районних лікарень, не розпочато автономізацію Грицівської. Якщо заклади не встигнуть завершити перетворення і обновити ліцензії, то з квітня наступного року залишаться без фінансування НСЗУ. Тоді є лише варіант утримувати їх коштом місцевих бюджетів.

«Загалом показник перетворення закладів у порівнянні з іншими областями в нас непоганий. Стоїть питання по Чорноострівській та Грицівській районних лікарнях. Вони невчасно розпочали процедуру і досі не пройшли сесію районних рад. Тому далі будуть визначатися самі. Якщо вони не укладуть угоду і не отримають фінансування, тоді тільки органи самоврядування зможуть утримувати такі заклади», - пояснює очільник.

Питання про готовність до старту реформи вторинної ланки розглядали на черговій колегії Хмельницької облдержадміністрації. Під час колегії заступниця голови ОДА Світлана Павлишина зазначила, що місцеві ради сьогодні мають докласти зусиль, аби розв'язувати проблеми якнайшвидше.

«Наразі не зрозуміло, в чиєму підпорядкуванні буде центральна районна лікарня: чи в громадах, чи на обласному рівні. Але сьогодні не чесно просидіти. Звільніть ваші районні лікарні від баласту: передивіться штатний розпис, визначте, що можна ущільнити, кого звільнити. Неправильно чекати до першого квітня, тому що потім та послуга, яку заробить лікар, розчиниться у видатках. І це потім може бути великою проблемою», - зазначила на колегії Світлана Павлишина,

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую