ye-logo.v1.2
6 Серпня, 2020

Соціальні стандарти, нові правила та гроші: на які зміни чекати у грудні

Суспільство 7644
Першого грудня 2019 року відбудеться підвищення прожиткового мінімуму
Першого грудня 2019 року відбудеться підвищення прожиткового мінімуму. Фото: uarp.org

Від сьогодні на українців чекає низка нововведень.

Протягом грудня відбудеться підвищення прожиткового мінімуму, вступають в силу ряд змін, що стосуються житлового будівництва, з'являться нові послуги для водіїв і не тільки. Тож до чого варто готуватись, а про що не забути у короткому огляді новацій грудня від сайту "Є".

Першого грудня 2019 року відбудеться підвищення одного з основних соціальних стандартів — прожиткового мінімуму. Це вплине, зокрема, на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій, індексації грошових доходів. Суми прожиткового мінімуму на 2019 рік встановлено Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік". Так з 1 грудня загальний прожитковий мінімум зросте з 1 тисячі 936 гривень до 2 тисяч 27 гривень. Для дітей до 6 років цей показник зросте з 1 тисячі 699 до 1 тисячі 779 гривень, для дітей від 6 до 18 років – з 2 сяч 118 гривень до 2 тисяч 218 гривень. Для працездатних осіб – з 2 тисяч 7 гривень до 2 тисяч 102 гривні і для осіб, які втратили працездатність, – з 1 тисячі 564 гривень до 1 тисячі 638 гривень.

Окрім цього, 1 грудня набрають чинності ряд змін, внесених в Державні будівельні норми України, які стосуються житлових будинків. За інформацією Міністерства регіонального розвитку України, нові норми дозволяють проєктувати кухні-ніші у квартирах, підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху. Окрім цього, прибирають застарілу норму проєктувати радіоточки в кожній квартирі та дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків.

Національний банк України продовжує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні. Так, з 20 грудня 2019 року буде введено в обіг монети номіналом 5 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас буде введено в обіг і оновлені банкноти номіналом 50 гривень з удосконаленою системою захисту.

Також у грудні замінити посвідчення водія чи відновити його у випадку втрати можна буде онлайн. Скористатись послугою можна буде створивши електронний кабінет водія на сайті сервісного центру МВС або Єдиному державному порталі адміністративних послуг. Туди потрібно буде внести копії документів і завірити їх електронним підписом. Проте послуга буде доступна онлайн для власників посвідчень водія, виданих після 2013 року. До 2013 водійські права мали іншого формату, тому, щоб їх замінити або відновити потрібно звернутися до сервісного центру МВС, де отримають уже новий їх зразок.

Для хмельничан новацією грудня також стануть два нових маршрути. Тролейбусний маршрут №4 сполученням "Катіон-Ракове". Він пролягає через вулиці, на яких немає мереж для руху звичайних тролейбусів. Автобусний маршрут №3 сполученням "Озерна – Філармонія". Транспорт на нові лінії руху має вийти вже з 10 грудня.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую