ye-logo.v1.2
17 Лютого, 2020

Порятунок унікальної пам’ятки на Хмельниччині: чи встигнуть освоїти виділені кошти

Суспільство 1131
Договір з фірмою, яка виконуватиме протиаварійні роботи, вже уклали
Договір з фірмою, яка виконуватиме протиаварійні роботи, вже уклали. Фото: uk.wikipedia.org

На протиаварійні роботи аріанської вежі-каплиці виділили понад 340 тисяч гривень.

Ще на вересневій сесії Хмельницької обласної ради Ямпільській ОТГ було виділено субвенцію з обласного бюджету на перший етап відновлення унікальної пам’ятки XVII століття – аріанської вежі-каплиці, що біля селі Тихомель на Білогірщині. За понад 340 тисяч гривень, спрямованих на першочергові протиаварійні роботи на пам’ятці, запланували змонтувати оснащення довкола будівлі, щоб повністю її обгородити, накрити зверху та захистити від дощів та снігу. Це потрібно для того, аби захистити будівлю від повної руйнації, адже наразі існує загроза падіння даху.

Втім, як сайт «Є» писав раніше, з освоєнням коштів таки виникали проблеми: бракувало кількох відповідних підписів Мінкульту. А, згідно з процедурою, якщо кошти не освоїти цього року – доведеться повернути їх назад до бюджету.

Віталій Олуйко, депутат обласної ради, один з ініціаторів відновлення аріанської каплиці в Тихомелі запевняє, що усі відповідні дозволи на проведення протиаварійних робіт в Мінкульті нещодавно таки отримали. Наразі – питання за тим, наскільки активно спрацює громада.

«Сподіваємося, що встигнемо. Роботи, як такої, небагато. Але справді були затримки бюрократичного плану. Наразі вже ми уклали договір з фірмою, яка виконуватиме протиаварійні роботи. Перших 100 тисяч уже перераховані на закупівлю необхідних матеріалів. Підготовчий етап займе ще трохи часу. Сподіваємося, що з 20 грудня таки приступимо вже безпосередньо до будівельних робіт на аріанській вежі-каплиці і встигнемо освоїти усі виділені кошти на порятунок пам’ятки», - каже Василь Кордонець, голова Ямпільської селищної об’єднаної територіальної громади.

Нагадаємо, аріанська вежа-каплиця на Білогірщині - унікальний пам'ятник сакральної архітектури. Він є єдиною подібною спорудою в Україні. Каплицю побудував Авраам Сенюта, який був послідовником аріанства. Каплиця розписана фресками. Згодом вона стала родовою усипальницею. Кажуть, там навіть збереглися гаки, на яких, на думку експертів, було підвішено труну одного з Сенют. Вежа збереглася в руїнах. Охоронний номер пам'ятки 220020-Н. Постановою КМУ від 10 жовтня 2012 року №929 внесена у Державний реєстр нерухомих памяток України як памятка архітектури національного значення.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую