ye-logo.v1.2

Викладача одного з хмельницьких університетів назвали «псевдонауковцем»

Суспільство 7990
Юрію Заспі присудили таку антипремію за нову «теорію всього»
Юрію Заспі присудили таку антипремію за нову «теорію всього». Фото: ілюстративне flipboard.com

Юрію Заспі таку антипремію присудила громадська ініціатива науковців «Дисергейт».

За інформацією видання «Українська правда. Життя», у 2016 році двадцятеро українських науковців з різних сфер об’єдналися в антиплагіатну ініціативу «Дисергейт». Сталося це після скандалу навколо дружини колишнього віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка. Тоді у докторській дисертації Катерини Кириленко знайшли плагіат. Аби викривати випадки плагіату та псевдонауки, ініціатива «Дисергейт» започаткувала антипремію «Наукова негідність». Цього року одним з «переможців» став викладач Хмельницького національного університету Юрій Заспа.

Представники ініціативи «Дисергейт» проводили церемонію нагородження «переможців» відзнаки «Академічна негідність 2019» в ефірі волонтерського телебачення «I-UA.TV». Достойних отримати антипремію науковці обирали серед 27 претендентів у восьми номінаціях.

За словами одного з творців «Дисергейту», доктора фізико-математичних наук Сергія Шарапова, «переможцем» у номінації «Псевдонауковець 2019» став кандидат фізико-математичних наук, доцент Хмельницького національного університету Юрій Заспа за нову «теорію всього».

«В одній зі своїх наукових статей він одним махом пояснив катастрофи на Чорнобильської АЕС та Саяно-Шушенської ГЕС, — зазначає Сергій Шарапов. — Ця стаття закінчується висновком, що глибинний аналіз обох катастроф виходить за межі фізики як такої. Цитую: «Чорнобиль — це трагедія не тільки України, Білорусі, чи то СРСР — це трагедія людства, яке знаходиться в заручниках у добре відомого автора сценаріїв такого роду катастроф і жертвоприношень. Альтернатива одна: в укріпленні Християнської моралі».

За інформацією сайту Хмельницького національного університету, Юрій Заспа працює у цьому навчальному закладі з 1992 року. Нині він є співробітником кафедри фізики та електротехніки. Крім того, Юрій Петрович є автором понад 60 наукових і науково-методичних робіт, чотирьох патентів на винахід.

«Тема його наукових досліджень — динамічна саморегуляція контактних трибосистем. Нагороджений грамотою Міністерства освіти та науки України (2007 рік), лауреат обласного конкурсу науково-дослідних робіт (2009 рік), докторант кафедри машинознавства Хмельницького національного університету», — зазначається на сайті ХНУ.

Читайте також: Зеленський призначив стипендію школярці з Хмельниччини

Коментарі:

Володимир Володимирович 25.12.2019 20:06

ПГМ vs. фізика!

Володимир Володимирович 25.12.2019 20:00

Зашквар

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую