ye-logo.v1.2

У Кам'янці-Подільському пішов з життя відомий український художник(ОНОВЛЕНО)

Суспільство 4008
У Хмельницькому в 2018-му художник представляв виставку своїх картин із серії «Скіфи», «Ангели» і «Метаморфози»
У Хмельницькому в 2018-му художник представляв виставку своїх картин із серії «Скіфи», «Ангели» і «Метаморфози». Фото: з архіву

Борису Негоді було 75 років.

Учора, 18 січня, перестало битися серце відомого подолянина Бориса Негоди, заслуженого художника України, професора кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Про його раптову смерть повідомила завідувачка кафедри Наталія Урсу.

Борис Негода був відомим графіком, живописцем. Він - член Національної спілки художників України, заслужений художник України, перший лауреат Хмельницької обласної премії імені В. Розвадовського, лауреат премії імені Івана Огієнка в галузі мистецтва.

Родом Борис Негода із села Калиня, що на Кам’янеччині. Народився він 8 квітня 1944 року. У 1961 році Борис Негода закінчив Чернівецьке художньо-ремісниче училище, а 1974 року - факультет графіки Київського художнього інституту (нині це Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). З цього часу працював у Кам’янці-Подільському над створенням своїх живописних шедеврів. Наприкінці 90-х років минулого століття Борис Михайлович став викладачем живопису тоді ще педагогічного, а нині уже національного університету імені Івана Огієнка.

Свої роботи митець створював, працюючи у таких техніках, як живопис, графіка, олійна пастель... Його роботи зберігаються в музеях, приватних колекціях України та за кордоном. В одному з інтерв’ю Борис Негода колись зізнався, що живописом він живе: «Коли я стою перед мольбертом, то забуваю абсолютно все, забуваю всі проблеми і входжу у свій світ, в якому можу повністю себе реалізувати», – зізнався художник.

У Хмельницькому в 2018-му художник представляв виставку своїх картин із серії «Скіфи», «Ангели» і «Метаморфози».Того ж року до 100-річчя універстету в Кам’янці-Подільському вийшло друком художнє видання «Чари козацького письма. Мальовниче життя Бориса Негоди», яке описує творчу спадщину митця.

Світла пам’ять митцеві… Щирі співчуття родині…

ОНОВЛЕНО о 14.00. Церемонія прощання з Борисом Негодою відбудеться в понеділок, 20 січня, з 12.00 до 14.00 в мистецькому корпусі Кам'янець-Подільського національного університету, по вул Гагаріна, 47.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую