ye-logo.v1.2

Кільком університетам Хмельниччини планують збільшити державне фінансування

Суспільство 3182
Хмельницькому національному університету міністерство має виділити понад 101 мільйон 756 тисяч гривень
Хмельницькому національному університету міністерство має виділити понад 101 мільйон 756 тисяч гривень. Фото: ілюстративне facebook.com/Хмельницький-національний-університет

Мова йде про кошти передбачені на підготовку студентів, які здобувають освіту на державній формі навчання.

Днями Міністерство освіти і науки України опублікувало детальний розподіл коштів, які цьогоріч мають отримати з державної скарбниці вищі навчальні заклади. Серед 136 університетів також є три освітніх заклади, які працюють у Хмельницькій області. Кореспонденти сайту «Є» поцікавилися, яке саме державне фінансування можуть отримати хмельницькі університети.

За інформацією пресслужби Міністерства освіти і науки, з цього року вищі навчальні заклади фінансуватимуться за формулою розподілу коштів, яку торік затвердив Кабмін. У ній передбачено, що університети з вищими показниками отримуватимуть більше грошей з державного бюджету. Зокрема, звертається увага на їх масштаб, кількість студентів, присутність в інших регіонах, міжнародне визнання, наукові досягнення та працевлаштування випускників.

«Кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи та стимул розвиватись динамічніше», — зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За такою формулою гроші отримає 136 університетів країни та 12 їх філій. Загалом у 2020 році міністерство планує витратити 136 мільярдів гривень на вищі навчальні заклади. Серед них троє навчальних закладів Хмельниччини: Хмельницький національний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка та Подільський аграрно-технічний університет.

Фактично мова йде про кошти передбачені на підготовку студентів, які здобувають вищу освіту за державним замовленням. Тут не враховуються фінансування забезпечення передбачених законодавством соціальних виплат та інших витрат університетів.

Отож, Хмельницькому національному університету міністерство має виділити понад 101 мільйон 756 тисяч гривень, що на 4 мільйони 659 тисяч 306 гривень більше, ніж торік. Станом на жовтень 2019-го вищу освіту за державним замовленням у цьому університеті здобувало 2 тисячі 845 студентів.

Кам’янець-Подільський національний університет цьогоріч має отримати на підготовку студентів за державним замовленням понад 78 мільйонів 320 тисяч гривень, що на 2 мільйони 283 тисяч 261 гривню, ніж торік. На цій формі навчання освіту станом на жовтень 2019-го освіту здобувало 2 тисячі 566 студентів.

А ось Подільському аграрно-технічному університету, який також працює у Кам’янці-Подільському, міністерство має виділити понад 55 мільйонів 24 тисячі гривень, що на 2 мільйони 901 тисячу 202 гривні більше, ніж торік. На державній формі навчання станом на жовтень 2019 року навчалося 1 тисяча 236 студентів.

Читайте також: Пробне ЗНО: скільки осіб зареєструвалося та коли відбуватиметься

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую