ye-logo.v1.2

Громада перемогла у конкурсі, який «дисциплінує» чиновників

Суспільство 2081
У Чемерівцях впроваджують Проєкт
У Чемерівцях впроваджують Проєкт "Е-рішення для громади". Фото: колаж автора

Почали працювати над цим ще два роки тому.

Майже 300 громад із 23 областей України подали заявки, щоб взяти участь у Проєкті «Е-рішення для громад». Але до фіналу, тобто впровадження програми у громаді, дійшли спочатку 50 з усієї України, а після року навчання усіх керівників та спеціалістів, залишилося всього 20. Із Хмельниччини одна – Чемеровецька селищна громада. Більше того, за словами заступника селищного голови Юрія Войтова, вони стали однією із трьох-чотирьох громад в Україні, які впроваджують у себе всі можливості програми, а не лише обрані.

«Ми усі можливі сфери переводимо в електронний документообіг, що значно спростить усі процеси і не лише дозволить мінімізувати ручне управління фінансами, але й покращить якість і швидкість адміністративних послуг для жителів нашої громади», – розповідає Юрій Войтов.

Заявку вони подали ще у листопаді 2018 року. А вже зараз, у лютому 2020, абсолютно всі розпорядники коштів, до прикладу, працюють в електронній системі, де щодня видно рух коштів, наявність і відсутність необхідних документів і так далі.

«Бюджетний кодекс передбачає порядок використання коштів. Для того щоб, до прикладу, зробити оплату тієї, чи іншої закупівлі, має бути певний набір документів. Іноді органи місцевого самоврядування грішать тим, що пришвидшуючи процеси, спочатку оплачують все, а потім «доганяють» необхідними документами. Так ось ця система підвищує бюджетну дисципліну розпорядників коштів, тобто наших відповідальних осіб, і не допускає таких випадків: вона не пропустить на інший крок, якщо ти не зробив усе необхідне», – пояснює Юрій Войтов.

Ще одна перевага програми в тому, що у ній чітко видно усі надходження і витрати, каже заступник, у ній дуже зручна аналітика усіх фінансових процесів – видно наскільки ефективно і чи доцільно використовуються кошти.

«Зараз ми напрацьовуємо можливість зв’язати земельний і бюджетний реєстри, щоб було чітко видно, де і які земельні ділянки є, за які гроші оплачені, а за які є заборгованість. Ми все зможемо відслідковувати, що дуже спростить роботу. Зараз нам треба в ручному режимі вибирати з реєстрів боржників, чи навпаки тих, хто справно платить. А програма дозволяє бачити все в реальному часі», – пояснює Юрій Войтов.

Окрім фінансового і вже згаданого земельного модулів, у процесі наповнення й інші: реєстри громади, комунального майна. Поки що ці реєстри наповнюються інформацією, але Юрій Войтов каже, що коли повністю перейдуть на електронну систему, це спростить і покращить якість роботи не лише селищної ради, але й послуг для людей.

«У реєстр громадян заводиться вся інформація про жителів і згодом, усі необхідні довідки, дані чи документи будуть в одному місці і людині не доведеться ані збирати їх по різних інстанціях, ані ходити із виписками: усі довідки про склад сім’ї, умови проживання, пільги, субсидії і так далі, усе буде в одному реєстрі. Для того, щоб отримати субсидії, чи іншу адміністративну послугу, достатньо буде просто зробити заявку. На рівні держави йде захист персональних даних», – розповідає Юрій Васильович.

Впровадження аналітичного порталу громади створено в рамках проекту «Е-рішення для громад», що впроваджується ГС «Центр розвитку інновацій» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Читайте також: У Чемеровецькій громаді збудують перші в області «вітряки»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую