ye-logo.v1.2
30 Жовтня, 2020

Мільйони і бюрократія: німецькі волонтери передали меблі для медзакладів Кам’янець-Подільського

Суспільство 1056
Німецькі волонтери передали меблі для медзакладів Кам\'янець-Подільського
Німецькі волонтери передали меблі для медзакладів Кам'янець-Подільського. Фото: kam-pod.gov.ua

Сьогодні, 13 лютого у місто прибули ще дві вантажівки із гуманітарним вантажем.

Гуманітарну допомогу місту надали німецькі партнери – благодійний фонд «H.O.P.E», який співпрацює з Кам’янцем уже два роки.

За словами заступника міського голови Вадима Савчука, для перинаального центру німецькі волонтери передали багатофункціональні ліжка, приліжкові тумби, ковдри, постільну білизну, ролятори, інвалідні крісла, інфузійні стійки та багато іншого медичного устаткування.

«Ми працювали протягом двох років, щоб вийти на цих партнерів. За цих два роки це вже шоста вантажівка із медичним вантажем. Для того, щоб цей вантаж потрапив в Україну, ми ще у вересні минулого року їздили у клініку в Німеччині, яка розформовується, щоб вибрати це обладнання. Але через бюрократичну волокіту ми довго не могли завезти вантаж в Україну. Вже дійшло до того, що німці почали задавати запитання, чому стільки часу ми не забираємо вантаж», – розповідає Вадим Савчук.

За його словами, все це роблять волонтери і саме вони там, в Німеччині завантажили медичні меблі і доставили в Україну. Зараз все обладнання розвантажили на митниці і коли закінчаться усі необхідні митні процедури, меблі передадуть для Кам’янець-Подільського перинатального центру.

«Зараз у нас на складі є 104 багатофункціональні ліжка, до яких маємо закупити матраци. Ще 50 таких ліжок, але вже з матрацами, приїхали сьогодні. Спочатку ми укомплектуємо ними перинатальний центр, а решту передамо на інші медичні заклади міста. Після того, як забезпечимо усі заклади меблями, почнемо працювати над тим, щоб завести більш дорого вартісне обладнання, яке потребує ліцензій та сертифікації», – каже Вадим Анатолійович.

Шість вантажівок з меблями діставили з Німеччини за два роки

Скільки коштів для міста зекономили німецькі волонтери, каже Вадим Савчук, не рахували, але зізнається, що це мільйони гривень.

«Це важко порахувати, у скільки б нам обійшлося – забезпечити медичні заклади меблями. Але, за дуже орієнтовними підрахунками, за ці два роки німецькі партнери передали обладнання на мільйонів вісім, яких у бюджеті міста ми б ніколи не знайшли, щоб витратити на меблі для медичних закладів. Це підрахунки, наголошую, орієнтовні і це я порахував тільки багатофункціональні ліжка з матрацами, без дрібнішого обладнання, як от приліжкові тумбочки, чи інфузійні стійки», – пояснює Вадим Савчук і додає, що з міського бюджету кошти виділяють на розмитнення вантажу і транспортні витрати команди, яка працювала. 

Представники Кам'янець-Подільської міської ради протягом двох років працювали над тим, щоб німецькі партнери забезпечили медзаклади міста меблями

Читайте також: Що задекларувала «нова» очільниця Кам'янець-Подільського дитячого медцентру

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую