ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому продовжують відновлювати фігури Миколи Мазура

Суспільство 3674
З скверу Шевченка на ремонт забрали останню фігуру Мазура
З скверу Шевченка на ремонт забрали останню фігуру Мазура. Фото: автора

Наразі демонтували найбільшу фігуру в сквері Шевченка.

Кілька років у Хмельницькому працюють над реставрацією металевих скульптур Миколи Мазура. Нещодавно на ремонт забрали «Дракона» з скверу Шевченка. За словами начальника управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, з початку цього року у сквері відреставрували і встановили назад вже три фігури. Наразі працюють над відновленням останньої.

«Фігуру зняли, вона зараз на зварювальних роботах. У нас є договір, підписаний на 116 тисяч гривень, але будемо його корегувати. Під час обстеження найбільшої фігури «Дракон» було важко оцінити її стан. Знизу вона вся прогнила, відтак підрядник не може її за ці гроші відновити. Тому на сквер Шевченка треба додавати гроші, - розповідає Василь Пилипович. – Думаю, що до першого травня фігура вже буде стояти відремонтована».

На відремонтованих фігурах вже бавляться діти.
Цього року завершують відновлення всіх скульптур Мазура у сквері Шевченка.
Наразі ремонтують "Дракона".
"Рибу-кит" відновили минулого року.

Крім скверу Шевченка, також цього року планують завершити відновлення фігур Миколи Мазура, розташованих у парку Чекмана. На їх ремонт виділили двісті тисяч гривень.

«У парку Чекмана ще не приступали до робіт. Цьогоріч там хочемо відреставрувати дві великі фігури «Автомобіль» і «Гелікоптер», а також кілька абстрактних фігур. З них частина, які були раніше у парку Чекмана, а ще кілька штук тих, які були демонтовані власником готелю «Поділля». Їх перевезли в парк Чекмана і просто кинули, зараз вони там і лежать», - додає Василь Новачок.

Нагадаємо, більшу частину фігур, які входять до ігрового комплексу «Автомістечко», розташованого у парку Чекмана, відреставрували минулого року. Перед тим була відновлена композиція «Космос». У сквері Шевченка теж раніше було відремонтовано дві скульптури – «Бабку» і «Рибу-кит».

"Гелікоптер" у парку Чекмана "очікує" своєї черги на відновлення.
Фарба на фігурі облізла, а метал прогнив.
Ретро-автомобіль, який мають ремонтувати.
Абстрактні фігури теж цього року планують підлатати.
Ці фігури раніше були розташовані біля готелю "Поділля".
Ремонт скульптур у парку планують закінчити протягом цього року.

«Після завершення цих робіт всі металеві фігури Миколи Мазура, розташовані в парку Чекмана і сквері Шевченка, будуть відновлені. Залишаться тільки скульптури на площі Свободи. Вони у найкращому стані – не гнилі, мають трішки іржі, трохи потерта фарба. Думаю, що наступного року будемо з ними працювати», - додає начальник управління ЖКГ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую