ye-logo.v1.2

Уряд рекомендує під час карантину не виселяти студентів з гуртожитків — заступниця голови Хмельницької ОДА

Суспільство 2102

Оксана Ситницька зазначає, що таких студентів слід забезпечити їжею та ліками.

Сьогодні, 18 березня, заступниця голови Хмельницької облдержадміністрації Оксана Ситницька під час щоденного брифінгу повідомила про стан виявлення та протидії коронавірусу COVID-19 на території краю. Вона розповіла й про ситуацію з продуктами харчування та студентами, які живуть у гуртожитках.

За словами Оксани Ситницької, станом на 14-у годину 18 березня у Хмельницькій області не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19. Офіційно немає й підозр інфікування коронавірусом.

Крім того, вона переконує, що нині відсутні причини для панічного скуповування продуктів харчування, адже ситуація стабільна — їжі є вдосталь.

«Нині триває вивчення ситуації з харчами. Також співпрацюємо з товаровиробниками та їх постачальниками. Тому хочу закликати жителів області не панікувати й масово не скуповувати їжу. Це створює лише незручності для інших. Продуктів харчування вдосталь», — підкреслила Оксана Ситницька.

До теми: В яких аптеках Хмельницького є медичні маски та яка їх вартість (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Також посадовець розповіла, що через обмеження пасажирських перевезень всередині країни та області, уряд закликає ректорів вищих навчальних закладів дозволити студентам залишитися у гуртожитках на період карантину. При потребі таких студентів слід забезпечити продуктами харчування та ліками.

За словами Оксани Ситницької, якщо людина підозрює у себе коронавірус, то сімейний лікар не зобов’язаний виїжджати на такий виклик. Для цього існує швидка допомога екстреної медицини. Проте можна зателефонувати до свого сімейного лікаря, який допоможе попередньо встановити наявність симптомів COVID-19. Серед них: температура тіла вище 39-и градусів, ускладнене дихання та сухий кашель. Також можна телефонувати на «гарячі» лінії, наприклад, Хмельницької інфекційної лікарні.

До теми: Чи можна дітям на вулицю: поліція радить не вірити фейкам

«Якщо ви підозрюєте у себе наявність коронавірусу, то не слід йти самостійно у лікарню, щоб ненароком когось не інфікувати», — зазначила Оксана Ситницька.

Нагадаємо, під час минулого брифінгу Оксана Ситницька розповіла, що закриття закладів громадського харчування на період карантину має контролювати поліція. Працювати можуть лише ті заклади, які готують і доставляють їжу своїм клієнтам. За дотримання ними санітарних норм повинні слідкувати працівники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Також нагадаємо, що станом на 10-у годину 18 березня в Україні, крім окупованого Криму та непідконтрольних територій, зафіксовано 14 випадків COVID-19. Два з них мають летальний кінець.

Згідно з картою поширення коронавірусу від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса, станом на 16:13 18 березня у світі зареєстровано понад 204 тисячі 270 випадків інфікування коронавірусом COVID-19. Серед них понад 82 тисячі 90 людей одужали, а понад 8 тисяч 240 — померли.

В Україні через COVID-19 Кабмін запровадив карантин з 12 березня до 3 квітня. Пізніше урядовці посилили карантинні заходи. Зокрема, заборонено проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад десять людей. Також зупиняється робота закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, закладів культури. З 18 березня й до 3 квітня — територією країни заборонено перевезення пасажирів автотранспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. У трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах забороняється перевезення понад десяти пасажирів одночасно.

Крім того, 17 березня Верховна рада України прийняла закон спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби. У ньому передбачаються штрафи та навіть кримінальна відповідальність за порушення карантинних заходів. Також парламент проголосував за запровадження з 1 березня до 30 квітня податкових канікул для фізичних осіб-підприємців.

Читайте також: Український волейболіст про ситуацію в Італії: «Люди об’єднались і дотримуються всіхправил»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую